Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

KURUÇEŞME’NİN YENİ YOLLARINDA YOL ÇİZGİLERİ DE TAMAMLANDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 150
KURUÇEŞME’NİN YENİ YOLLARINDA YOL ÇİZGİLERİ DE TAMAMLANDI

Kuruçeşme esnafının yıllarca süren çilesine son veren İzmit Belediyesi, tamamladığı asfalt çalışmalarının ardından yol çizgilerini çizdi

İzmit’in dört bir yanında yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kuruçeşme Doğan Mahallesi İsmail Özen Caddesi ve Hasan Atakan Caddesi’nde yaklaşık 2 bin ton sıcak asfalt dökerek esnaf ve vatandaşı yıllar sonra güvenli ve konforlu yollara kavuşturdu. Toplamda bin metrelik yolda asfalt çalışmasını tamamlayan ekipler, yol çizgilerini de çizerek yolu Kurban Bayramı öncesi Kuruçeşmeliler için hazır hale getirdi.

Hayırlı Olsun

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personellerinden İnşaat Mühendisi Yüksel Bayraktar, “Doğan Mahallesi İsmail Özen ve Hasan Atakan Caddesi’nde 2 bin tona yakın asfalt döktük. Bugün de asfaltın daha düzgün gözükmesi ve trafik işaretlemesi için yol çizgisi çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Hasan Atakan Caddesi’nde kaldırımlar yenilenecek ve çizgi çalışmalarımız devam edecek. Kuruçeşme halkına şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Esnaf Mutluluğunu Dile Getirdi

Kuruçeşme bölge esnaflarından Hasan Atalı, “Buranın en eski inşaatçılarından biriyim. Yapılan hizmetten dolayı özellikle emeği geçen işçilere, emekçilere teşekkür ediyorum. Esnaf olarak mutluyuz.” ifadelerini kullandı. Teşekkürlerini sunan bir başka esnaf Sebahat Demir ise, “Yoldan memnunum, eskiden çok kötüydü, berbattı. İçimiz dışımıza çıkıyordu. Şimdi çok memnunuz teşekkür ederiz.” dedi. Bayram nedeniyle çalışmaların ara verildiği yolda, ekipler Kurban Bayramı sonrası kaldırım çalışmalarına başlayacak.  

 

 

 -
 -
 -
 -
 -