Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

NURETTİN BULUT’TAN AKP’Lİ KELEŞ’E YANIT

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 99
NURETTİN BULUT’TAN AKP’Lİ KELEŞ’E YANIT

“Gidip Görseydi Zorluğunu Görürdü”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Nurettin Bulut, AKP’li Meclis Üyesi Sadullah Keleş’in, ‘2 aydır İzmit Belediyesi’nden ağaçlandırılacak alanla ilgili haber bekliyoruz’ sözlerine “ O alanda eğim yüzde 40’ın üzerinde gidip oralara bir baksaydı orada bir projenin uygulanmasının zor olacağını görürdü” şeklinde yanıt verdi

İzmit’te Yeni Mahalle’nin üst tarafında ağaçlandırılacak 3 parsel Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Belediyesinin görüşü alınmadan konut ve parka çevrildi. CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri İzmit Belediyesi’nin görüşünün alınmaması ve alandan yüzde 40’ın üzerinde eğim olduğu için Vadinin Batı kısmının imara açılamayacağını ifade ettiler.

Eğim Yüzde 40’ın Üzerinde

Büyükşehir Belediye Meclisinde konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Nurettin Bulut şu ifadeleri kullandı;  “En çok ağaçlandırılacak alan İzmit Belediyesi sınırları içerisinde. Sadullah bey de ‘Büyükşehir’in projesi var’ diyor ama o eğim yüzde 40 değil, yüzde 60’ın üzerinde. Kendisi gidip oralara bir baksaydı orada bir projenin uygulanmasının zor olacağını görürdü” dedi.

Bizim De Görüşümüz Alınmalı

Bulut sözlerini, “77. Gündem maddesi ile ilgili bizim yaklaşık 1 buçuk yıldır bir çalışmamız var. Bu teleferik projesi. Bunu Cumhurbaşkanlığı Yatırım Dairesi’ne gönderdik, onayını bekliyoruz. Bu alanın Batı kısmında yeşil bir alan var. Bu yeşil alan İzmit Belediyesi’ne ait. Proje tadilatı yapılacak. Biz diyoruz ki bu çalışmaları yaparken bizlere de haber verirlerse fikrimizi söyleriz” ifadeleriyle sonlandırdı.