Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

ORHAN TANIŞ: BÜYÜKŞEHİR TÜM İLÇELERE EŞİT VE ADİL DAVRANSIN

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 114
ORHAN TANIŞ: BÜYÜKŞEHİR TÜM İLÇELERE EŞİT VE ADİL DAVRANSIN

Büyükşehir tarafından Yenimahalle’de imara açılan alanla ilgili konuşan Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Orhan Tanış, “Bu alanla ilgili İzmit Belediyesi’ne bilgi verilmemiş. Bu usule uygun değil. Büyükşehir tüm ilçe belediyelerine eşit ve adil davranmalı” dedi

Büyükşehir Belediye meclisinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tanış Yenimahalle’de bulunan alanın imara açılmasıyla ilgili olarak görüşlerini açıkladı. Tanış, konuşmasında, “İzmit’te Yeni Mahalle’nin üst tarafında ağaçlandırılacak alan var. Orada 3 parsel bulunuyor. O 3 parseli konut ve parka çevirdiler. O alanda yüzde 40 eğim var. Orası yapılaşmamış. Orada  parsellerden 2 tanesi Büyükşehir’in bir tanesi de vatandaşın. Vadinin Doğu tarafını park yaptılar. Batı tarafı konut oldu. Eğimden dolayı imara açılmaması gerekiyor orasının” dedi.

Usüle Uygun Değil

Tanış sözlerini, “Ben arkadaşlara ‘Bu alanla ilgili komisyonla ilgili olarak ilçeye bilgi verdiniz mi’ dedim. ‘Burası Büyükşehir’in parseli bilgi vermedik’ dediler. Usul olarak plan tadilat yapılırken ilçe belediyesinin görüşleri dikkate alınır. Ona göre plan tadilatı şekillenir. 11 ilçede bu uygulanırken ‘burada biz sormadık’ demeleri usule uygun değil. İlgili kurum görüşleri alınmamış. İzmit belediyesi özelinde bir uygulama yapıldığını düşünüyoruz. Büyükşehir tüm ilçe belediyelerine eşit ve adil davranmalı” ifadeleriyle sürdürdü.