Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

ÖZMURAL BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SORDU:

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 86
ÖZMURAL BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SORDU:

Kartepe'den 321 Dönüm Arazi Neden Satın Alınıyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisinde, Kartepe Çiftlik Mahallesi’ndeki toplam 321 bin metrekarelik alanın Büyükşehir tarafından satın alınması konusunda konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Meclis 321 dönüm arazi satın alınması noktasında onay veriyor. Ama meclis üyeleri bunun neden satın alındığını bilmiyor” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İnterteks Fuar Alanı’nın taşınması için Kartepe’den 321 dönümlük bir arazi alınması Ekim ayı meclisinde oy çokluğuyla geçti. Konuyla ilgili mecliste söz alan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “Bakın 321 dönüm arazi alıyorsunuz. Herhalde durup dururken alınmaz. Yatırım için alınacak bir arazi değil. Muhakkak hayırlı bir iş için alınıyordur”

Kentin Bunu Tartışması Lazım

“Ama daha 10 gün önce çıkan haberde diyor ki; ‘İnterteks Fuar Alanı’nda yapılan etütlerden dolayı, burası 99 depreminde çok tahribat gördü, çatıları yıkıldı. Dolayısıyla bir bu alanın yerine şu an ki havalimanının yanında 321 dönüm araziyi İnterteks Fuar Alanı’na alternatif bir yer olarak satın alınacak’. Bunun yerine alternatif bir yer yaratılıyorsa bunun fizibilitesi nedir? Bu alana yapılan yatırım doğru bir yatırım mıdır? Bunları kentin tartışması lazım.

Bu Garip Bir Durum

“Bu meclis 321 dönüm arazi satın alınması noktasında onay veriyor. Ama meclis üyeleri bunun neden satın alındığını bilmiyor. Bu garip bir durum. Bunu anlamakta gerçekten zorlanıyorum 3 5 dönüm değil 321 dönüm. Bu alanın daha pazarlığının yapılıp yapılmadığı belli değil” ifadelerini kullandı.