Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

ÖZMURAL BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SORDU:

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 75
ÖZMURAL BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SORDU:

İzmit Belediyesine Neden Asfalt Desteği Verilmedi?

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ünal Özmural, meclise verdiği önergede seçimlerden sonra İzmit Belediyesine neden asfalt desteği verilmediğini sordu

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ünal Özmural meclise verdiği önergede şu ifadelere yer verdi: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi AYKOME çalışma yönetmeliğinin madde 7-1/a maddesinde imar planındaki genişliği 14,5 metre ve üzerindeki cadde ve sokaklarda sorumluluk Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin b maddesinde ise 14,5 metre genişliğinin altında olan caddeler ve sokaklarda ilçe belediyesinin sorumluluğunda olacak denilmiştir.

İlçe Belediyelerinden Ödeme Alındı Mı?

Sahada yapılan gözlemlerde ise İzmit Belediyesi hariç birçok ilçe belediyesinin 14.5 metre altında olan yollarının da Büyükşehir tarafından asfaltlandığı gözlemlenmiştir. 31 Mart 2019 seçimlerinden önce Kocaeli Büyükşehir, İzmit Belediyesi’ne bu desteği verirken seçimlerden sonra bu destek kesilmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olan cadde ve sokaklarda kaç kilometre asfaltlama çalışması yapmıştır. Bunun karşılığında ilçe belediyelerinden ödeme almış mıdır?