Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

BAŞKAN HÜRRİYET: MUHTARLAR YEREL HİZMETLERİN LOKOMOTİFİDİR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 91
BAŞKAN HÜRRİYET: MUHTARLAR  YEREL HİZMETLERİN LOKOMOTİFİDİR

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Demokrasinin en temel ve en güçlü ayaklarından biri olan muhtarlar, yerel hizmetlerin lokomotifidir” dedi

Geçtiğimiz günlerde İzmit’in muhtarlarını bir davet vererek ağırlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Hürriyet, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi görerek önemli sorumluluklar üstlenen muhtarlarımız, yerel hizmetlerin lokomotifidir. Biz de bu lokomotifin aslında birer parçasıyız. Halkın kendisine doğrudan ulaştığı ve halk ile yakından alakadar olan, devlet ile halk arasında diyalog kuran ve problemleri ileten muhtarlarımız bizler için de demokrasinin en temel ve en güçlü ayaklarından bir tanesi.

Bu Gün Sizlerin Günü

200 yıla yakındır var olan muhtarlık müessesesi, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcı yönetimin sağlanmasında önemli bir görevi yerine getiriyor. Mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunma hususunda emeğini esirgemeyen ve bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi konusunda çözüm ortaklığı yapan kıymetli muhtarlarımız, yerel yönetimlerin de mihenk taşıdır.

Muhtar Masasını Güçlendirdik

Muhtarlarımızla iletişimi güçlendirmek ve daha hızlı çözüm üretmek ile ilgili Muhtar Masamızı güçlendirdik. Bir komisyon kurduk ve sayımızı arttırdık. İstedik ki bu konuda görev alan koordinatörlerimiz, muhtarlarımızın talepleri olduğunda daha hızlı diyalog kurabilsin, daha fazla ilgilenebilsin. Sizlerle belediyemiz arasında köprü olma ve birimlerimizle daha sıkı ilişki geliştirme anlamında faydası olmasını diliyorum. Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlu olsun. Dayanışma ve beraberliğimizle bu kentte yaşayan herkese güzel hizmetler yapmak nasip olsun.