Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

DEĞERLİ KAMUOYUNA

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 3211
DEĞERLİ KAMUOYUNA

İzmit Belediyesi olarak temiz bir İzmit için kentin her noktasında gece gündüz demeden temizlik çalışmalarımızı sürdürürken, bir yandan da tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı ilk günden beri büyük bir özveriyle mücadelemizi sürdürmekteyiz.

Bununla birlikte özellikle son günlerde cadde, sokak ve boş alanlara evsel atık dışında ciddi kirlilik oluşturacak biçimde tresubat (moloz-insan atığı) ve hurda ev eşyası atıldığı; site bahçesi ve yeşil alanlarda “budama” adı altında habersiz, denetimsiz kesim kıyım yapıldığı gözlenmektedir.

Belediyeler Yasasının ilgili hükümleri uyarınca bu ve benzeri türde konteyner harici atıklar, kurum bilgisi, onayı dahilinde ve önceden haber verilmek suretiyle alınmakta olup, aksi davranış ve tutumlar, aynı yasanın amir hükümlerince idari yaptırıma tabidir.

İzmit Belediyesi olarak görev ve sorumluluğumuzun bilinci içinde tüm iyi niyet ve gayretimizle çalışmalarımızı sürdürürken, sokaklara bırakılan eski ev eşyası, inşaat atıkları ve molozlara karşı, gerek temizlik gerekse salgının yayılma riskini de göz önünde bulundurarak, değerli hemşerilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Söz konusu atıklar, aşağıda belirtilen günlerde (0-262) 331-80-55 numaralı irtibat hattına haber verilmesi suretiyle, belediye personellerimiz tarafından kirlilik oluşturmadan alınmaktadır.

Vatandaşlarımızın arzu edilmeyen yasal müeyyidelerle karşılaşmaması için, çevreyi kirleterek hastalıklara yol açan, belediyemiz çalışanlarının işini zorlaştıran bu gibi olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmasını rica ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 -
 -
 -