Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
-4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İKİNCİ PANDEMİ DESTEK PAKETİ DEVREDE

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 23246
İKİNCİ PANDEMİ DESTEK PAKETİ DEVREDE

İzmit belediyesi pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan vatandaşlar için destek paketini devreye soktu

Koronavirüs’ün etkisini gösterdiği 2020 yılının Mart ayında itibaren esnaf ve vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği destek paketleriyle pandeminin etkisini bir nebze olsun hafifleten İzmit Belediyesi, bir destek paketini daha devreye soktu.

Kira Alınmayacak

Geçtiğimiz yıl da Nisan, Mayıs, Haziran aylarında esnaflardan işgal harcı ve kira almayan İzmit Belediyesi bu sene de esnafın yardımına koşacak. Buna göre İzmit Belediyesi Aralık, Ocak ve Şubat aylarında esnaftan işgal harcı almayacak. Kirada bulunan ve pandemi sürecinde dükkânını açamayan kiracılarından, işletme açılana kadar kira almayacak.

Kahvelere Maddi Destek

Kira bedellerini peşin ödeyen iş yerleri için kira sözleşmeleri 3 ay uzatılacak. Ayrıca İzmit’te bulunan ve pandemi sürecinde kapalı olan, maddi anlamda sıkıntıya düşen kahvehanelere maddi destekte bulunulacak. Yine sıkıntıda olan İzmitli kitapçılardan ciddi miktarda kitaplar alınarak kitap ihtiyacı olan kütüphanelere dağıtılacak.

İhtiyaç Sahibi Aileler De Unutulmadı

Koronavirüs pandemisinde esnafa yardım eli uzatan İzmit Belediyesi, yardıma ihtiyaç duyan insanların da sesini duydu. Buna göre İzmit’te ikamet eden,  sosyal-maddi desteğe ihtiyaç duyan ve pandemi nedeniyle işsiz kalan vatandaşlara maddi destekte bulunulacak. Bu şekilde hem iş yapamayan, hem dükkânı kapalı olan, hem de desteğe ihtiyaç duyan ailelere yardım eli uzatılmış olacak.