Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
19°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İZMİT ÇARŞISI ÜRETİCİLERİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NE ÖZEL HEDİYE KUTUSU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 50
İZMİT ÇARŞISI ÜRETİCİLERİNDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NE ÖZEL HEDİYE KUTUSU

İzmit Çarşısı üreticilerinden yetenekli beş kadın üretici, güçlerini birleştirerek özel günlere göre farklı konseptlere uyarlayacakları hediye kutuları oluşturuyorlar. Üreticilerin ilk ürünlerinin konsepti Öğretmenler Günü oldu

Doğaya saygılı mikro üretim yapan beş kadın girişimci, İzmit Çarşısı’ndaki dayanışma ağından beslenerek bir araya geldiler. Her birinin üretim hikayeleri, gelecek kaygısı ve var olma mücadelesi ortak bir paydada birleşti. Üreticiler el emeği ürünlerle yeni fikirler üretmeye başladılar. Bu girişimlerin ilki ise hediye kutuları oldu.

Kadın Emeği Destekleniyor

Her bir kutu, bu beş kadın üreticinin el emeği ürünlerinden oluşuyor. Kutu içeriğinde çeşitli çini kahve fincanları, makrome dekorlar, katkısız ve doğal kurabiyeler, doğal balmumu mumlar ve amigurumi süs eşyaları bulunuyor. Kutu içeriği isteğe göre kişiselleştirilebiliyor.

Alınan her bir kutu ile kadın emeği, yerel üretim ve el sanatları destekleniyor. Bu kutular şehir içine teslim edilebildiği gibi, kargo ile tüm yurt içine gönderilebiliyor.

Üretici Kadınlar Ve Atölyeleri

Fisun Keten  - Fisun'un Gökkuşağı Atölyesi

İlgen İpek Girit -  Atölye İlgen

Nur Erdoğan - Rufina Handmade

Canan Barlin - Bal ve Şeker Butik Pastanesi

Şahika Arslan - Byshkka

Hediye Kutularına Ulaşmak İçin Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayın

 

 -