Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
16°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

03.03.2009 Tarihli Meclis Toplantısı

KARAR 21- İstinat duvarları ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 20.02.2009 tarih 397 sayılı yazısı okunarak yapılan müzakeresi neticesinde:

Belediyemiz Kocaeli ilimizin merkezinde yer almakta olup yapısal tarihi geçmişi uzun yıllara dayanmaktadır. Mevcut bu yapı stoku içerisinde yapıların oturduğu arazinin fiziki yapısının eğimli ve engebeli oluşundan bahçelerinde istinat duvarları ihtiyaç olmuş ve genelinde dönemi içerisinde istinat duvarları yapılmıştır. 2007 yılı sonrasında belediyemizin başlattığı uygulama ile yeni inşaa edilecek yapılarda; arazinin fiziki yapısının dik eğimli parseller olması durumunda, 1,5m. ve yukarısı kot farkı olan parselin dört kenarında mevzuata bağlı ve uygun istinat duvarı projesi hazırlanması ve istinat duvarı ruhsatının öncelikli alınması suretiyle esas yapı ruhsatı verilmesi uygulaması başlatılmış, bu durumda yeni yapılan yapıların parsellerinde gereken her bölümünde mühendislik hizmetleri almış ve tekniğine uygun inşaa edilmiş istinat duvarları oluşturulmaya başlanmıştır.

Bütün bunlardan hareket ile 31 Aralık 2007 tarihinden önce inşa edilmiş gerek parselin yola veya kamuya terkli alana olan cephelerinde mevcut olan 5m. ve üzeri yükseklikteki istinat duvarlarının heyelan ve diğer etkenlerden bozulması ile tehlike arz etmesi durumunda Bakım-Onarım veya yeniden inşası gerekmektedir. 31 Aralık 2007 tarihinden önce inşa edilmiş ve parselin yola veya kamuya terkli alana olan cephelerinde mevcut olan istinat duvarlarının parselin cephe aldığı yol genişliğinin 14,5m. ve üzeri olmasına bakılmaksızın, ilçe belediyelerinin imkan ve olanaklarının gerek teknik anlamda gerekse maddi anlamda yetersiz oluşundan konunun hayati önemine binaen Kocaeli Büyükşehir Belediyesince yapılmasının talebine ve yapılacak olan istinat duvarlarında kent kimliği oluşturmak adına belirli tip proje oluşturulmasının tavsiye edilerek kabulüne oybirliği ile karar verildi.

KARAR 22- Orhan mahallesi 3473 ada, 1 nolu parselde belediyemiz tarafından yaptırılan çim halı sahası tesislerine Kocaelispor kalecisi merhum Müjdat Afşin isminin verilmesi teklifi ile ilgili Türlü İşler Komisyonunun 24.02.2009 tarihli raporu okunarak yapılan müzakeresi neticesinde:

Orhan mahallesi 3473 ada, 1 nolu parselde belediyemiz tarafından yaptırılan çim halı sahası tesislerine Kocaelispor kalecisi merhum Müjdat Afşin isminin verilmesiuygun görülmekle kabulüne oybirliği ile karar verildi.

KARAR 23- Savaş Dönmez parkında yapılmakta olan Çeşmeye Nebiye- Havva hanım çeşmesi isminin verilmesi teklifi ile ilgili Türlü İşler Komisyonunun 24.02.2009 tarihli raporu. okunarak yapılan müzakeresi neticesinde:

Savaş Dönmez parkında yapılmakta olan Çeşmeye Nebiye- Havva hanım çeşmesi isminin verilmesi uygun görülmekle kabulüne oybirliği ile karar verildi.

KARAR 24- İlaçsız bir yaşam ve sağlıklı Beslenme günümüzde kanser kadar korkulu olan fazla kiloları diyet yapmadan ve ilaç kullanmadan nasıl verebiliriz alışkanlık haline getirdiğimiz fuzuli ilaç kullanmayı nasıl bırakabiliriz konusunda çalışma yapılması teklifi ile ilgili Çevre Sağlık, Eğitim Gençlik Kültür Sanat ve Sosyal Hizmetler komisyonlarının 16.02.2009 tarihli raporu okunarak yapılan müzakeresi neticesinde:

Kocaeli Üniversitesi ve Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte kültürevlerimizde, konu ile ilgili uzman kişiler tarafından eğitimler verilmesiuygun görülmekle kabulüne oybirliği ile karar verildi.