Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Bilgi İşlem Müdürlüğü

İsmet KUNTTAŞ
Bilgi İşlem Müdürü

Haberler

Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 6402
Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediyesi Haziran dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. Toplantının ardından Başkan Doğan, meclis üyelerini Belsa’nın terasında iftar yemeğinde ağırladı.

Meclis toplantısında geçtiğimiz yıl vefat eden meclis üyelerinden Şaban Sarıgülle’nin adının Ömerağa Mahallesi’ndeki Dar Sokak’a verilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne öneride bulunulması kararlaştırıldı.

Pişmaniye Festivali Ağrı’da

İzmit Belediye Meclisi’nde bu sene 9.su düzenlenecek Pişmaniye Festivali’nin 6-7-8-9 Temmuz tarihleri arasında Ağrı’da yapılması kabul edildi. Bilindiği gibi pişmaniye festivalleri son yıllarda yurt dışında yapılıyordu. Bu seneki festivalin Beyaz Rusya’nın başkenti Minks’te yapılması istenmiş fakat Başkan Doğan bunu uygun bulmayarak festivalin Ağrı’da yapılmasını istemişti. Meclisin aldığı karara göre 9. Pişmaniye Festivali önümüzdeki Temmuz ayında Ağrı merkezde yapılacak ve İzmit’ten yaklaşık 60 kişilik bir heyet festivali için bu ile gidecek.

Şehitler Parkı

Meclis’te Zonguldak İli Alaplı İlçesi Gömeli Belediyesi ile kardeş belediye olunması teklifi görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderilirken Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı’nın Kadıköy Mahallesi’nde bulunan Bulvar Parkı’nın isminin Şehitler Parkı olarak değiştirilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisinde obezite ile mücadele kapsamında toplumun tüm kesimleri ile özellikle de gençlerin spora yönlendirilmeleri ve ayrıca bu konuda yapılması gereken araştırma, bilgilendirme çalışmalarının başlatılması teklifi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu’nun ek süre verilmesi teklifi kabul edilirken, köylerde göçün engellenmesi ve köye göçün başlaması için çalışma yapılması şeklindeki önergenin de ilgili komisyona gönderilmesi kabul edildi.

Şehir Konforunda Köyler

İzmit Belediye Başkanı Doğan, konuyla ilgili yaptığı konuşmada “Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nü ilk kuran belediyeyiz. Köylerin kalkınmasına büyük önem veriyoruz. Müdürlüğümüzde görevli veteriner hekim ve ziraat yüksek mühendisimiz sık sık köylere giderek bilinçlendirme eğitimleri veriyor. Köylerin cazibe merkezi haline gelmesi için hem İzmit Belediyesi olarak biz, hem de Büyükşehir Belediyemiz önemli çalışmalar yapıyor. Yaptığımız çalışmalarla eskiden köyden şehre olan göç, şehirden köye olmaya başladı. Biz, köylerimizin köy dokusunu kaybetmeden şehir konforunda olması için çalışıyoruz. Durhasan Köyü’nde uygulama bahçesi kurduk. Türkiye’ye örnek olan bu bahçede çeşit çeşit meyveler var. Burada hem teorik, hem de uygulamalı eğitimler vereceğiz. Çocuklarımız buraya gelerek toprakla tanışacaklar. Yine şehirdeki hanımlara yönelik balkonda organik sebze yetiştirme projesini de hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

Bir sonraki meclis toplantısının 4 Temmuz Salı günü saat 15.00’de yapılması kararlaştırıldı. Toplantının ardından Başkan Doğan ve meclis üyeleri hep birlikte iftar yaptılar.

 -
 -
 -
 -
 -