Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
7°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Bilgi İşlem Müdürlüğü

İsmet KUNTTAŞ
Bilgi İşlem Müdürü

Haberler

İzmit Belediyesi Çanakkale Ruhunu Yerinde Yaşadı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 7788
İzmit Belediyesi Çanakkale Ruhunu Yerinde Yaşadı

Tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmayı ilke edinen ve bu kapsamda sayısız eseri şehre kazandıran İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve ekibi düzenledikleri geziyle Çanakkale ruhunu da yerinde yaşadılar.

Çanakkale’ye düzenlenen geziye Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve koordinatörler katıldı. Doğan ve beraberindekiler, Çanakkale’de ki tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ederek şehitliklerde bol bol dua ettiler.

Çocuklarınıza Tarihi Öğretin 

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini de ziyaret eden ekip, savaş günlerindeki mücadeleyi 3 boyutlu olarak seyredip Çanakkale ruhunu adeta yaşadılar. Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Doğan “tarihimizi bilmek, onu yaşatmak bizim en birinci vazifemizdir. Çok iyi biliyoruz ki, biz bugünlere kolay gelmedik, Bu vatan uğruna canını seve seve feda eden şehitlerimiz sayesinde bugün bu topraklarda özgürce dolaşabiliyor, evlatlarımızı rahatça yetiştirebiliyoruz. Bizim görevimiz, çocuklarımıza da bu tarihi öğretmek ve onlara da bu ruhu yaşatmaktır. Özellikle yeni yetişen neslin tarihten gelen, Atalarımızdan gelen, milli şuurla yetişmesi çok önemli. Çocuklarımız gelsinler tarihlerini yerinde görsünler, inanın bu çok daha eğitici ve akılda kalıcı olacaktır” şeklinde konuştu. Gezi boyunca bol bol hatıra fotoğrafı çektiren ekip, böyle bir imkânı kendilerine sağladığı için Başkan Doğan’a teşekkür ettiler.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -