Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
14°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Bilgi İşlem Müdürlüğü

İsmet KUNTTAŞ
Bilgi İşlem Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ KESİN HESABI KABUL EDİLDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 4009
İZMİT BELEDİYESİ KESİN HESABI KABUL EDİLDİ

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclisinin ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. Mecliste 2017 yılı kesin hesabı komisyon raporu görüşüldü.

İzmit Belediyesi’nin 2017 tahmini bütçe 220 milyon olarak belirlenirken gerçekleşme oranı yüzde 99 ile 219 milyon 475 bin lira olmuştur.

Gelir bütçesi de 205 milyon olarak belirlenirken gerçekleşme oranı da yüzde 104 ile 214 milyon 700 bin lira oldu. Gelir ve giderler ayrı ayrı okunarak oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Başkan Doğan konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada “muhalefet, kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Şark siyaseti yapıyorlar. Gerçekleri saptırıyorlar.

İzmit Belediyesi’nde Huzur Var

Ciddi bir işle rakamlarla uğraşıyoruz. Ne yaparsanız yapın rakamlar doğruyu söyler. Muhalefetin verdiği rakamlar doğru değildir. İş yapılırken gayret edilip edilmediği, samimiyet var mı yok mu, hakka adalete uyuluyor mu uyulmuyor mu buna bakmak lazım. Göreve geldiğim günden itibaren personel maaşlarında bir gün bile gecikme olmamıştır. Eskiden belediyenin kapısında maaş için yorgan döşek yatılan günleri unutmayalım. Emekli olanların her türlü alacağını peşin olarak ödüyoruz. İzmit Belediyesi’nde para da var huzur da. Bir şeyi eleştirirken geçmişi de unutmamak lazım. Ben iddia ediyorum, İzmit Belediyesi, çalışanlar açısından en rahat dönemini yaşıyor. Önce çalışanın hakkı hukukunu düşünüyoruz. Belediye bütçemiz her yıl artmakta ve gerçekleşme oranında da Türkiye’nin en iddialı belediyesiyiz. Tıpkı Türkiye gibi çok hızlı büyüyen bir belediyeyiz. Mali yönetim bakımından İzmit Belediyesi Türkiye’ye örnektir. Devlete olan borçlarımızı da yapılandırmış durumdayız. İzmit Belediyesi 3-4 yıl sonra borçsuz bir belediye olacak. Belediyemizin iki şirketinin de borcu bulunmamaktadır. Tahsilât oranınınız da Türkiye ortalamasından aşağı değildir. Kiralama da örneğiz. 3 yıllık kira bedelini peşin alıyoruz. Paramıza sahip çıkıyoruz. Bir kesim var ki vergisini ödemeye alışamamış. Bunların peşini bırakmış değiliz. Bu sorun belediyemizin tahsilât sorunu değil, bazı kişilerin vergi alışkanlığından gelmektedir. Fakat bunların da peşini bırakmıyoruz. Vergi bir vatandaşlık görevidir. Borçları daha da düşürmeliyiz, gelin muhalefet olarak siz de destek olun. Hadi gelin eleştirilerinizde samimisiyseniz vergi borcunun ödenmesi konusunda da yardımcı olun. Hiç merak etmeyin, İzmit Belediyesi hiç bir kuruluşun göstermediği derecede alacakları konusunda hassasız. Milletin kuruşunu ziyan etmiyoruz. İzmit Belediyesi’nin en güçlü yanı parayı en iyi şekilde yönetmesidir. Yoksa bu kadar büyüyemeyiz. İzmit Belediyesi güzel işler yapıyor. Gültepe’de bir milyon liraya aldığımız yer sayesinde kasamıza 30-35 milyon gelir girecektir. Bütçemizin gerçekleşme oranı tam on ikiden vurmuş gibidir” dedi.

Bir sonraki meclisin 5 Haziran Salı günü saat 18.00 de yapılması kararlaştırıldı.

 -
 -