Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

GENÇ MÜHENDİSLER GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ AŞILAYACAK

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1441
GENÇ MÜHENDİSLER GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ AŞILAYACAK

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu arasında gerçekleştirilen proje kapsamında, 30 gönüllü mühendis ve öğrenci İzmit’te çevre ve geri dönüşüm ile ilgili eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapacak.

Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu üyeleri, İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileriyle görüşen genç mühendisler, KOKAP (Kocaeli Kaynakta Ayrıştırma Projesi) kapsamında İzmit sınırlarında vatandaşlara verecekleri geri dönüşüm ve çevre bilinçlendirme çalışmaları için projelerini sundu. Ziyarette ayrıca İzmit Belediyesi’nin çevre ve geri dönüşüm çalışmaları, eğitim ve bilinçlendirme projeleri üzerinde fikir alış verişinde bulunuldu.

30 Gönüllü Mühendis

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri “yeni eğitim - öğretim yılının başlamasıyla birlikte cadde cadde, sokak sokak gezerek vatandaşlarımıza bilgilendirmeler yapacaklar. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün izni ile okullarda seminerler, çevre temalı gösteriler düzenleyerek öğrencilerimize çevre sevgisini aşılayacaklar. Bütün kalabalık ve yoğun ortamlarda geri dönüşümü anlatacaklar” dediler.

Yaklaşık 30 adet gönüllü mühendis ve öğrencinin katılacağı eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının bütün yıl süreceği öğrenildi.