Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

HURDA ARACINI TERK EDENE CEZA

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1148
HURDA ARACINI TERK EDENE CEZA

İzmit Belediyesi’nden mahalle aralarına hurda araçlarını terk edenler hakkında cezai işlem yapılacağı uyarısı yapıldı.

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, mahalle aralarına, yol kenarlarına terk edilen hurda araçların hem görsel kirlilik oluşturduğunu hem de böcek, fare gibi haşaratların üremelerine neden olduğunu belirterek “kullanım ömrünü tamamlamış olan araçlar bazı vatandaşlarımız tarafından yollara, kaldırımlara ya da kamuya ait arazilere bırakılıyor. Bırakılan bu araçlar çevre ve insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır.

658 Lira Ceza

Vatandaşlar hurda araçlarını kaldırımlara, yol kenarlarına ve boş alanlara bırakmasınlar. Aksi halde araç sahipleri hakkında Kabahatler Kanunu’na göre 658 lira cezai işlem yapıyoruz. Ayrıca araçlar bulundukları yerlerden kaldırılıp otopark alanlarına çekilmekte, çekici ve park işgal ücretleri de sahiplerinden tahsil edilmektedir” dediler.

İzmit Belediyesi yetkililerince Yenişehir ve Kadıköy Mahallelerinden 5 adet hurda araç çekici yardımıyla kaldırılarak sahipleri hakkında da yasal işlem yapıldı. İzmit’te 10 yıl içinde 2 binden fazla hurda aracın mahalle aralarından kaldırıldığı da kaydedildi.

 -