Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİNDEN İRİ KATI ATIKLAR İÇİN SAAT VE RANDEVU HATIRLATMASI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 158
İZMİT BELEDİYESİNDEN İRİ KATI ATIKLAR İÇİN SAAT VE RANDEVU HATIRLATMASI

Çevre ve görüntü kirliliğine yol açan iri katı atıkların günün belirli saatlerinde sokağa bırakılmasını isteyen İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu tür atıkların alınması için bir gün önceden belediyeden randevu alınabileceğini belirtti   

‘Sıfır atık’ hedefiyle çevrenin korunması ve atıkların geri dönüşümü için ülke genelinde dikkat çeken çalışmalar yapan İzmit Belediyesi, vatandaşların duyarlılığını artıran etkinlikler de düzenliyor. Çevre ve görsel kirliliğe karşı da halkı bilinçlendiren İzmit Belediyesi, nüfus yoğunluğunun ve araç trafiğinin yoğun olduğu şehir merkezinde atık toplamayla ilgili program dahilinde çalışma yapıyor.

Halk Bilgilendirildi

Özellikle iri katı atıkların toplanması konusunda günün belirli saatlerinde çöplerin dışarıya çıkarılmasını isteyen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bu konuda vatandaşları muhtarlar, cami imamları ve personeli aracılıyla bilgilendirdi, el broşürleri dağıttı. Halktan çevre ve gürültü kirliliği yaşanmaması için iri katı atıkların sabah 07.30 ile akşam 19.30 arasında sokağa çıkarılmamasını istendi.

Randevu Alabilirler

Belirlenen saatler dışında iri katı atıkların sokağa çıkarılabileceğini, zamansız sokağa bırakılan iri katı atıklar nedeniyle cezai işlem uygulanacağını da belirten Temizlik İşleri ekipleri, her gün belirlenen saatlerde tüm mahallelerde bu atıkları topluyor. Vatandaşlardan ayrıca atıklarını dışarı çıkarmadan bir gün önce 331 80 55 numaralı hattı arayarak randevu almaları da istendi.

 

 -