Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİNDEN YENİ GERİ DÖNÜŞÜM NOKTALARI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 250
İZMİT BELEDİYESİNDEN YENİ GERİ DÖNÜŞÜM NOKTALARI

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 'Sıfır Atık' projesi kapsamında kentin farklı bölgelerine yeni pet şişe kafesleri yerleştirdi

'Sıfır Atık' uygulaması kapsamında atıkların kaynağından toplanması için çalışmalarına özveri ile devam eden İzmit Belediyesi, kentin dört bir yanındaki atık toplama işlemlerini kesintisiz sürdürüyor. Kentin birçok farklı bölgesine yerleştirilen 50 adet geri dönüşüm noktası sayesinde atıklar kaynağından kolayca ayrılırken, toplama işlemleri de hem hızlı hem de verimli bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Bu nedenle İzmit Belediyesi ekipleri, farklı bölgelere 4 adet pet şişe kafesi daha yerleştirdi.

Vatandaşlar Büyük İlgi Gösteriyor

Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilen kalp şeklindeki pet şişe kafesleri son olarak İzmit Belediyesi önü, Kent Meydanı, Cumhuriyet Parkı önü ve Kocaeli Üniversitesi'ne yerleştirildi. 1 ton plastiğin geri dönüşümü ile %80 enerji tasarrufu sağlandığını ve 41 kilogram sera gazının doğaya salınımının engellendiğini belirten yetkililer, vatandaşların geri dönüşüme göstermiş olduğu duyarlılığa da teşekkür etti. 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -