Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Havva AÇIKGÖZ
Temizlik İşleri Müdürü

Haberler

TEKSTİL KUMBARALARI DOLUP TAŞIYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2190
TEKSTİL KUMBARALARI DOLUP TAŞIYOR

İzmit Belediyesi ile özel bir firma ortaklığında şehrin muhtelif yerlerine konulan tekstil kumbaraları, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

İlk etapta 25 noktaya konulan fakat yoğun talep üzerine sayısı 140’a çıkartılan tekstil kumbaralarına vatandaşlar, kullanmadıkları giysi, ayakkabı, kumaş, yorgan, perde gibi eşyaları bırakıyorlar. Belirli aralıklarla açılan kumbaralarda biriken eşyalar tasnif edildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Yetkililer, İzmitlilerin projeye büyük destek verdiklerini belirterek “yaklaşık bir yıl önce başladığımız projede ilk etapta ayda 2-3 tonu geçmeyen tekstil atığı miktarı 15 tonu buldu. Bu konuda halen vatandaşlardan yoğun şekilde talepler gelmekte. Uygun alanlara tekstil kumbarası koymaya devam ediyoruz. Topladığımız eşyaların kullanılabilir durumda olanları ihtiyaç sahiplerine, kullanılamayacak durumda olanları de geri dönüşüm yoluyla tekrar ekonomiye kazandırıyoruz. Böylece hem ihtiyaç sahipleri sevindirilmiş oluyor, hem de çevre kirliliği önlenerek ekonomiye katkı sağlanmış olunuyor” dediler.