Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

AKMEŞE’DE SPOR TESİSLERİ SEVİNCİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 4253
AKMEŞE’DE SPOR TESİSLERİ SEVİNCİ

Saha Açıldı, Toplar ve Bisikletler Dağıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, açtığı spor sahası, dağıttı bisiklet ve basketbol toplarıyla Akmeşe’de adeta bayram sevinci yaşattı.

İzmit Belediyesi tarafından Akmeşe’de yaptırılan spor sahası törenle hizmete açıldı. Yaklaşık 20 dönümlük alan üzerinde yapılan saha açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, İzmit İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İnanç Marım, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, belediye meclis üyeleri, oda ve sivil toplum kuruluşları başkanları, öğrenciler, öğretmeneler ile vatandaşlar katıldı. Spor sahasının açılışında Akmeşe’deki çocuklara bu dönemin ilk bisiklet ve basketbol topu dağıtımı da yapıldı.

Bölgenin İlk Sahası

Yaklaşık 2 bin nüfuslu Akmeşe’deki ilk spor sahasının açılışında konuşan Atatürk Mahalle Muhtarı Refik Akyüz “İzmit Belediye Başkanımıza böylesine güzel bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ediyoruz. Bölgenin ilk spor sahasının yapılması bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Başkanımız sayesinde Akmeşe hizmetlerle tanıştı” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen de konuşmasında Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Halkımız Mutluysa Biz De Mutluyuz

Sahanın açılışı ve öğrencilere bisiklet ve basketbol topu dağıtım töreninde konuşan Başkan Doğan da “halkımız mutluysa biz de mutlu oluyoruz. İzmit Belediyesi, kuruşun hesabını yapıyor ve milletin kuruşunu yine millet için harcıyoruz. Yaptığımız hizmetlerle Akmeşe’miz daha da güzelleşiyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren ‘şehir merkezinde ne yapılıyorsa Akmeşe’de de o olacak’ diyerek bu bölgemize de önemli hizmetlerde bulunduk. Çocuk oyun alanları, kapalı pazar, mahalle konağı, alt ve üst yapı hizmetleri, çevre düzenlemesi, cephe iyileştirmesi, tarihi çeşmenin restorasyonu, kadınlarımız için kurslar, fitnes salonu, doğalgazın getirilmesi bu hizmetlerden sadece bazılardır. Şimdi de güzel bir spor sahasını bölge gençlerimizin hizmetine sunuyoruz.

İlk Bisiklet Ve Toplar Akmeşe Çocuklarına

Basket potası olmayan okulumuz kalmayacak. Bunu kampanyaya çevirdik. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu nedenle çocuklarımız spor yapsın ve derslerine iyi çalışsın. Yeni dönemin bisiklet ve basketbol topu dağıtımını ilk buradan başlıyoruz. AK Parti iktidarıyla, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde farklı bir atmosferle çalışmalarımızı sürdürdük. Bizim ilham kaynağımız, liderimizin belediyecilik ufkudur. Hizmette sınır tanımadık. Akmeşe’mize daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Yeter ki bize dua edin. Birlik, beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edelim” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sahanın açılışı ve öğrencilere bisiklet ve top dağıtımı yapıldı.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -