Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

BAŞKAN DOĞAN, FETÖ KARAR DAVASINI TAKİP ETTİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1961
BAŞKAN DOĞAN, FETÖ KARAR DAVASINI TAKİP ETTİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıra Cezaevi yerleşkesinde görülmekte olan FETÖ davasının karar duruşmasını takip etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığı’ndaki eylemlere ilişkin 15’i firari, 90 sanığın yargılandığı ‘Donanma Davası’ Kandıra Cezaevi yerleşkesindeki 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

17 Ağustos tarihindeki duruşmada cumhuriyet savcısı, cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçundan ihraç edilen amiraller Nazmi Ekici ve Hayrettin İmren, meslekten ihraç edilen askerler ile örgütün mahrem abileri konumundaki 51 kişi hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemişti.

Bir Daha Akıllarından Bile Geçiremesinler

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’da davanın karar duruşmasını takip etmek için Kandıra Cezaevi yerleşkesine gitti. Başkan Doğan, karar duruşması arasında yaptığı açıklamada “dileğimiz bu vatana, bu bayrağa, bu devlete en ufacık kem gözle bakanın dahi hiç acınmadan en ağır ceza ile cezalandırılmasıdır. 15 Temmuz’da birçok şehidimiz, birçok yaralımız, ülke olarak maddi ve manevi psikolojik çok büyük kayıplarımız oldu. Bunların her birinin en ufacık bir şekilde karşılıksız kalmadan karara yansımasını bekliyoruz. Adaletimize, hâkimlerimize, savcılarımıza güveniyoruz. Dileğimiz, bir daha böyle bir teşebbüsün akıldan bile geçmesini ortadan kaldırmaktır” şeklinde konuştu.

 -