Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
3°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

BAŞKAN DOĞAN’DAN ATAKAN VE ARKADAŞLARI İÇİN ANMA

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1604
BAŞKAN DOĞAN’DAN ATAKAN VE ARKADAŞLARI İÇİN ANMA

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 1971 yılında elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Leyla Atakan ve çalışma arkadaşlarının ölüm yıldönümleri nedeniyle mesaj yayınladı.

Doğan mesajında, Atakan ve çalışma arkadaşlarını saygı ve minnetle andığını belirterek “Türk siyasetinin ilk kadın il başkanı ve İzmit'in ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan, örnek bir siyasetçidir. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde İzmit'e büyük katkılar sağlamış olan Atakan, aradan yıllar geçmesine rağmen her zaman hatırlanmakta, saygı ve minnet ile anılmaktadır.48 yıl önce hayatlarını kaybeden Leyla Atakan'ı, çalışma arkadaşları İsmail Kolaylı, Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay'ı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” görüşlerine yer verdi.

Anma Etkinliği

Bu arada İzmit Belediyesi tarafından Atakan ve arkadaşları için anma etkinliği düzenlenecek. İlk anma etkinliği 11 Şubat Pazartesi günü saat 11.00 de gerçekleştirilecek. Saat 11.00'de Leyla Atakan ve çalışma arkadaşlarının Bahçeşme’deki kabirleri başındaki anma etkinliğinin ardından saat 13.00'de Fevziye Camii’nde mevlidi şerif okutulacak.

 -