Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

DOĞAN, ESNAF ZENGİNLEŞİRSE ŞEHİR ZENGİNLEŞİR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1644
DOĞAN, ESNAF ZENGİNLEŞİRSE ŞEHİR ZENGİNLEŞİR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kısa adı İKM olan İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetimine ziyaret etti.

AK Parti İzmit İlçe Yöneticileri, İzmit Belediye Meclisi Üyeleri İbrahim Elgin ile Hayrettin Ünlü’nün de yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Doğan “esnaf zenginleşirse şehir zenginleşir” dedi.

Esnaf Dostu Belediye

İzmit Belediyesi’nin esnaf dostu bir belediye olduğunu söyleyen Doğan “göreve ilk geldiğimiz günden beri hep esnafımızın yanında olduk. Esnafımızın daha çok kazanması için çalışmalar yaptık. Esnaf hizmet birimi kurduk, sık sık esnaflarımızı ziyaret ettik. Örnek işyeri belgeleriyle esnafımızı teşvik ettik. Cadde, sokak, cephe iyileştirmeleri ile şehrimizi cazibe merkezi haline getirdik. Bakkallara, kuaförlere, kasaplara yönelik örnek faaliyetle yaptık, küçük esnafı ilgilendiren konularda bir farklılık oluşturmaya çalıştık.

Esnafımız Daha Çok Kazanacak

İnsanların ilgi odağı olacak, ek müşterilerin gelebileceği çalışmaları başlattık. Yeni müşteri şehir ve ülke dışında gelecek müşteridir. Bu yüzden turizm şehri Kocaeli ve İzmit üzerine çok emek sarf ettik. Bunlar hemen netice alınabilecek şeyler değil. Örneğin Tarih Koridoru Projesi’nin önemi ve etkisi 5-10 sene sonra anlaşılacak. Şehrimiz kültür ve tarih turizmi ile iç içe olacak. İzmit’imize dışarıdan ne kadar çok insan gelirse, bu esnafımızın o kadar çok kazanması demektir. Esnaflarımıza yeni yeni müşteriler gelecek. Şehrin cazibe merkezlerini de arttırmak lazım. İkizliçeşme, Bakırcılar Çarşı, Osman Bey Geçidi gibi yerlerde güzel çalışmalarımız oldu. Deprem Müzesi, Belediye Müzesi, açık hava müzesi niteliğindeki Osmanlı ve Akçakoca Meydanı, Basın müzesi gibi çalışmalarla şehrimize bir müzeler şehri, tarih turizmi kenti kimliği kazandırmaya çalıştık.

İzmit’in Markalaşması Önemli

Belediye Başkanı olarak, hizmette tarafsızım. 10 yıldır herkesin belediyesi ve belediye başkanı olduk. Buna özen gösterdik. Seçim sathına girdiğimizde, doğal olarak tarafım. Mimar Sibel Gönül ile İzmit’te çok önemli adımlar atılacak. Büyükşehir’de Tahir Hoca ile güzel çalışmalar olacak. İzmit’in markalaşması önemli. 10 yıldır markalaşma için önemli adımlar attık. Pişmaniyenin patentini aldık, pişmaniye ile ilgili değerlerin gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şimdi bundan sonra artık bunu biraz daha pazarlamak gerekiyor” dedi.

Siz, Bu Kentin Sembol İsmisiniz

İKM Başkanı Murat Öztürk de “İzmit Belediye Başkanımız, en kolay görüşebildiğimiz kişilerin başındadır. Her talebimize yanıt veriyor. Siz bu kentin sembol bir ismisiniz. Sizler büyük işler yaptınız, güzel şeylere imza attınız. Biz, sizin bıraktığınızı düşünmüyoruz. Siz kentin sembol isimlerindensiniz, bizim ağabeyimizsiniz, örnek bir siyasetçisiniz. Telefonla aradığımızda hemen geri dönüş yapabilen bir isimsiniz” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -