Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

DOĞAN “TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1616
DOĞAN “TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü’yü ziyaret etti.

Başkan Doğan’ın ziyaretinde İl Müdür Yardımcıları Mesut Yalçın, Şerafettin Öztürk ve Şube Müdürü İlhan Toğrul da hazır bulundu.

31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Başkan Doğan, veda ziyaretinde yaptığı açıklamada “yakın zamanda görev süremiz tamamlanacak. Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, engelliler, çocuk işçiliği, istihdam konuları, ailelerle ilgili sosyal ve psikolojik destek gibi alanlarda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Türkiye’ye örnek birçok ortak çalışmamız oldu. Bu attığımız temeller, başlattığımız çalışmalar bundan sonraki dönemlerde de çok daha fazla gelişecek. Kurumlar arası ilişkinin en güzel örneğini verdik. Hepimizin hedefi halkın yaşamına dokunabilmek ve olumlu yönde etkileyebilmektir. Bu makamlarda hizmet etme onurunu yaşamak için bulundum” dedi.

Mazlumun Yanında

Doğan, 31 Mart’taki yerel seçimlerden sonra görevi mimar Sibel Gönül’e teslim edeceklerini de ifade ederek “Türkiye 15 – 20 yıl önceki Türkiye değil. Kaymakamlık, Sosyal Yardım Müdürlüğü, Aile sosyal Politikalar Müdürlüğü ve bizler belediye olarak çok güzel bir işbirliği ile açta, açıkta, hiç kimseyi bırakmamaya çalıştık. Bu da devletimizin sosyal devlet anlamında 15-20 yılda nerelere geldiğini gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi insanlarına değil dünyanın neresinde bir mazlum ve yardıma muhtaç kimse varsa oralara kadar elini uzatmıştır. Dünyada mazlumlara bizim devletimiz kadar yardım eden başka bir devlet yok” şeklinde konuştu.

Sizinle Çalışmaktan Keyif Aldık

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü de ziyaret için Başkan Doğan’a teşekkür ederek “Aile ve Sosyal Hizmetler camiası olarak İzmit Belediyesi ile çok güzle çalışmalar yaptık. Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Deprem Müzesi, Tarih Koridoru, çocuk işçiliğinin önlenmesiyle ilgili yapılan çalışmalar bunlardan sadece birkaçıdır. İnşallah bundan sonra da bu işbirliği devam eder. Başkanımıza destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Ben ve çalışma arkadaşlarım sizlerle iş yapmaktan çok keyif aldık” dedi.