Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

EMEKLİLERİN GÖNLÜNDEKİ YERİ AYRI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2632
EMEKLİLERİN GÖNLÜNDEKİ YERİ AYRI

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’ne ziyaret etti.

Dernek Başkanı Celal Filiz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından sıcak ve samimi şekilde karşılanan Başkan Doğan “emekliler bizim başımızın tacıdır” dedi.

Sizi Daha İyi Yerlerde Görmek İstiyoruz

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Celal Filiz ziyaret için Doğan’a teşekkür ederek “İzmit Belediye Başkanı olarak sizin bizlerin gönlünde ayrı bir yeri var. Türkiye’nin en şanslı emeklileri bizim şehrimizde yaşıyor. Otel konforunda emekli evleri Türkiye’nin hiç bir yerinde yok. Her zaman bizlerin yanındasınız. İzmit’te emekli olmak ayrıcalık. Sizi daha iyi yerlerde, makamlarda görmek en büyük arzumuz” şeklinde konuştu.

Vefalı Olmak

Başkan Doğan da ziyarette yaptığı konuşmada “büyüklerimizi, emektarlarımızı, kıdemlilerimizi ziyarete geldik. Hem onların halini hatırını soralım, hem de bizden bir istekleri var mı diye ziyarette bulunduk. Vefa kavramı, Türk milletinin hem geleneğinde, göreneğinde, hem de inancında olan önemli bir değerdir. Ülkeye, şehrine, insanlığa hizmet etmiş insanların daha sonraki hayatlarında da hatırlamak ve yaşamlarına destek verilmesi gerekmektedir. Onların hatırlanarak sık sık ziyaret edilmesi ve bir anlamda onlara vefa gösterilmesi boynumuzun borcudur. Kıdemlilerimize, büyüklerimize, ak saça, ak sakala her zaman hürmet ve saygı vardır. Geçmişte alın teri dökmüş, değerli emektarlarımıza her zaman minnettarız. Allah bundan sonraki hayatlarında da sağlık, sıhhat içeresinde aileleriyle güzel güzel bir ömür geçirmeyi nasip etsin.

Her Zaman Emrinizdeyiz

İzmit belediyesi olarak, emeklilerimizin ikinci baharlarını en güzel şekilde geçirmelerini istiyor ve bu konuda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Gerek emekli evlerimiz, gerek onalar için yaptığımız sosyal faaliyetlerimizle onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Zaman zaman emeklilerimizle gençlerimizi buluşturarak yeni neslimize vefa duygusunu aşılamak ve pekiştirmek istiyoruz. Bunun için de genç vefa etkinlikleri düzenliyoruz. Her genç Allah nasip ederse yaşlanacak ve emekli olacak. Allah hepimize yaşlanmayı nasip etsin. Sizlerin varlığı, gölgesi bizler için, gençlerimiz için bir güç, bir enerjidir. Geçmişini tanımayanın geleceği olmaz. Biz her zaman sizin emrinizdeyiz” dedi.

 

 -