Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN KORTEJİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2832
İZMİT BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN KORTEJİ

İzmit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları ve aileleri kortejde buluşturdu.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Belediye önünde yaptığı konuşmada “Artık bundan sonra tüm bayramlarımızı bayram gibi kutlayacağız” dedi.

İlk Defa

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İzmit Belediyesi Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk heykelinden başlayarak İzmit Belediye binası’nın bulunduğu Belsa önüne kadar yürüyüş düzenledi. İzmit’te uzun süredir yapılmayan yürüyüş ve kutlamaya çocukların ve ailelerinin ilgisi büyük olurken yürüyüş esnasında renkli görüntüler oluştu. Belsa önünde kurulan alanda ise Tiyatro ve Drama Kulübü ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen öğrencilerin gösterileri İzmitlilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Makam Çocukların

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, makam koltuğunu bir günlüğüne Yusuf İhsan ve Zeynep Sera Gönül’e verdi.

Programda günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet “İzmit Belediyesi olarak ilk etkinliğimiz bu oldu. Biraz kısa bir sürede hazırlandık. Ama huzur içinde çocuklarımızı mutlu edeceğimiz bir bayram düzenlemek istedik. Bayramımız kutlu olsun. Atatürk sizi çok severdi. Bu bayramı tüm dünya çocuklarına armağan etti. Artık bundan sonra tüm bayramlarımızı bayram gibi kutlayacağız, barış, neşe içinde kutlayacağız. Bütün hepimizin günü kutlu olsun” dedi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -