Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

İZMİT’İN DÖRT BİR YANI KONAKLARLA DONATILDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1977
İZMİT’İN DÖRT BİR YANI KONAKLARLA DONATILDI

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın göreve geldiği 10 yıl önce başlatılan konak seferberliği ile sadece şehir merkezindeki mahallelerde değil köylerde de onlarca konak yapıldı.

HALKIMIZ KONAKLARA LAYIK

Türk mimarisine göre yapılan ve bulundukları yerlere ayrı bir değer katan konaklarla ilgili görüşlerini dile getiren Başkan Doğan “göreve geldiğimizde “İzmit halkı konaklara layıktır” diyerek bir proje başlattık. İçinde muhtarlık birimi, sağlık birimi, fitness salonu, PTT, İZMEK kursları, etüt sınıfları, emeklievleri, çok amaçlı salonlar gibi her yaştan vatandaşımıza hizmet edecek olan bu yerlerin mimari yapısına da ayrı bir önem verdik. Bu gün sadece mahallelerde değil, köylerimizde de bu konaklarımızdan bulunuyor. Bizim insanımızın, her şeyin en iyisini, en güzelini hak ettiğine inanıyoruz” dedi.

23 KONAK YAPILDI

İzmit’in mahalle ve köylerinde şimdiye kadar 23 adet konak yapıldı. Yapımı devam eden Gedikli ve Sekbanlı köyleriyle Yeşilova Mahallesi'ndeki konaklarla birlikte bu sayı birkaç ay içinde 26’yı bulacak.

Konak bulunan yerler ise şöyle:

Akmeşe, Çubuklu Osmaniye, Sepetçi, Eseler, Gökçeören, Hakkaniye, Ortaburun, Gültepe, Gündoğdu, Kadıköy, Körfez, Sanayi, Tavşantepe, Tepeköy, Terzibayırı, Topçular, Turgut, Veliahmet, Yahyakaptan, Yenişehir, Yeşilova ve Zabıtan.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -