Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

İZMİT’İN KÖYLERİNDE ÇOCUKLARIN PATEN KEYFİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1258
İZMİT’İN KÖYLERİNDE ÇOCUKLARIN PATEN KEYFİ

İzmit’te köylerin Avrupa standartlarına ulaştığının bir örneği daha yaşandı. 15 yıl öncesine kadar köylerde çamurdan dolayı yürümek bile zor iken; bugün çocuklar giydikleri patenle köy yollarında kayabiliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhur İttifakı adayı Sibel Gönül ile İzmit’in köylerine çıkarma yapan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 8 yaşındaki Yunus Emre Ulu ile pozunu sosyal medya hesaplarında paylaştı.

İzmit Eseler Köyü’nde ki ziyaretinde objektiflere yansıyan görüntüde 8 yaşındaki Yunus Emre Ulu giydiği patenle köy yollarında rahatlıkla paten kayılabiliyor.

Avrupa’nın Köylerinden Daha Güzel

8 yaşındaki patenli çocukla verdiği pozun ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Doğan “2014 yılından itibaren İzmit’in köylerinin sorumluluğunun belediyemize geçmesiyle Büyükşehir Belediyemiz ’in de destekleriyle çalışmalara başladık. Gayemiz köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel hale gelmesiydi. Köylerimize mahalle konakları, parklar, meydanlar yaptık. Yollarını asfalt ya da parke yaparak, temizlik hizmetimizi aksatmadan yürüttük. Yaptığımız parke ve asfalt çalışmalarıyla artık vatandaşımız ayağı çamura değmeden evine gidebiliyor. Bu sayede artık Yunus Emre gibi çocuklarımız köyde rahatlıkla patenleriyle kayabiliyor” dedi.

Her Alanda Hizmet

İzmit Belediyesi olarak köylerin konforunu arttıran hizmetler verdiklerini belirten Başkan Doğan “Köylerimiz için Türkiye’de ilk defa belediyemiz bünyesinde Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurduk. Ziraat mühendisimiz, veteriner hekimimiz sürekli olarak köylülerimizi ziyaret ediyor, onları bilgilendirici eğitimler veriyor. Yine Türkiye’de ilk defa şehrimizde hayata geçirdiğimiz Modern Hayvan Pazarı projemiz sayesinde artık sokak ortasında, köprü altlarında hayvan satışları yapılmıyor. Artık vatandaşlarımız yılın 12 ayı Türkiye’nin en modern tesisine gelip hayvan alışverişlerini yapabiliyor. Ayrıca çiftçilerimize hem teorik, hem de pratik olarak eğitim verebileceğimiz meyve uygulama bahçesi projemizi de başlattık” şeklinde konuştu.

Doğan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümetimizin ve bakanlarımızın yürüttüğü başarılı politikalar sayesinde ülkemiz, şehirlerimiz ve köylerimiz her alanda çağ atladı” dedi.

 -