Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

İZMİT’İN PAZARLARI DAHA GÜVENLİ, DAHA HUZURLU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1819
İZMİT’İN PAZARLARI DAHA GÜVENLİ, DAHA HUZURLU

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Pazarcılar Odası arasında vatandaşların daha güvenli, daha huzurlu daha sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri adına protokolü imzalandı.

Belediye binasında düzenlenen imza törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, yönetim kurulu üyeleri ve belediyenin daire müdürleri katıldı.

Pazarlar Çağ Atladı

İmza töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Kocaeli Pazarcılar Odası ile imzaladığımız protokol ile pazarlarımızda alışverişin çok daha memnuniyet verici çok daha güvenli ve daha huzurlu olmasını sağlayacağız. Zaten 10 yıl içerisinde İzmit’te pazarlarda bir anlamda devrim oldu. 11 kapalı pazarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. En son Cumartesi ve Perşembe pazarlarının birleştirip Doğukışla’ya taşınması belki de Türkiye’nin en büyük Pazar taşınmasıydı. Bu pazar ile bin 500 pazarcımızın yeri değişmiş oldu. Gerçekleşen bu büyük taşınma tabi ki kolay olmadı ama Pazarcılar Odamız ile yürüttüğümüz çalışmalarla bu süreci de memnuniyetle tamamladık” şeklinde konuştu.

Dileğimiz Kapalı Pazarların Artması

Konuşmalarına devam eden Başkan Doğan “pazarcılarımızın, vatandaşımızın daha güvenli, daha huzurlu, daha modern bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilmeleri için bir protokol imzaladık. Bu anlamda pazarcılar odamıza teşekkür ediyoruz. Dileğimiz yeni dönemde tüm pazar alanlarının kapalı olması yönündedir” dedi.

Nevzat Başkan Türkiye’ye Örnek Oldu

Başkan Doğan’ın ardından konuşan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim “Kocaeli’nde pazarcılar tüm ilçelere İzmit’ten dağılıyor. Bütün pazarcıların merkezi İzmit’tir. Bakıldığı zaman gerçekten en büyük iki pazarımızı güvenli bir şekilde hizmete sunduk. Nevzat Başkanımızın pazarlara yönelik yapmış olduğu çalışmalar Türkiye’de örnek oldu. En çok ve en modern pazarı olan ilçenin belediye başkanısınız. Bu güzel pazar alanlarını ilçemize kazandırdınız için pazarcılar odamız, pazarcılarımız ve vatandaşlarımız adına teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yapılan imza törenin ardından Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a meyve hediye etti.

 -