Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
-1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

KOCAELİ’NİN MUHTARLARI 6. KEZ İZMİT’TE BULUŞTU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2585
KOCAELİ’NİN MUHTARLARI 6. KEZ İZMİT’TE BULUŞTU

İzmit Belediyesi tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen Geleneksel Muhtarlar Günü İzmit Buluşması programında Kocaelili muhtarlar bir araya geldi.

İzmit Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk defa 6 yıl önce başlatılan Muhtarlar Günü kutlaması kapsamında bu yıl da Kocaelili muhtarlar İzmit’te bir araya geldi. 12 ilçeden gelen yaklaşık 500 muhtar, Antikkapı Restoran’da buluştu. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, meclis üyeleri ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

Bugünün Mimarı Nevzat Doğan

Programda açılış konuşmasını yapan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş “Zaman su gibi akıp geçiyor. 6 yıl önce ilk Muhtarlar Günü kutlamasını İzmit’te yapmıştık. Muhtarlar Günümüzün mimarı olan Sayın Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum” dedi. Bir daha ki dönem aday olmayacağını açıklayan Yoldaş, “31 Mart sonrası ne olur bilemiyorum. Bunlar dernek başkanı olarak yapmış olduğumuz son organizasyonlar. Kırdığım dostlarım varsa affedin” açıklamalarında bulundu.

Muhtarlarımız Çok Önemli

Yoldaş’ın ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Seçilmiş insanlar, gönül birliği yaptığı insanlarla daha güçlü hissediyor. Göreve geldiğim ilk gün makam hırsından çok bu işi nasıl layıkıyla yaparım diye hep düşündüm. Belediyeciliğin mahallelerde, sokakta hatta evde olduğunu görüyorduk. Bu işin en uçtan gönül birliği içinde yönetmek için gayret eden bir ekibe ihtiyacımız var. O zaman muhtarlarımızın ne kadar önemli olduğunu gördüm” dedi.

Muhtarlarımızla Hizmet Birliği Yaptık

Doğan “Mesele muhtarlarla iyi geçinmek değil, aynı doğrultuda gönül birliği ve hizmet birliği yapmak. Siyaset, hizmet etmenin aracıdır. Bizim hedefimiz daha büyük. Bizim hedefimiz insanımıza ve şehrimize hizmet etmek. Samimiyetle söylüyorum milletin gönlünde takdir görüyorsak siz muhtarların önemli bir yeri vardır. Hakkınız bana geçmiştir. Ben hakkımı helal ediyorum siz de edin” diye konuştu.

Bize Şehri Emanet Etti

Konuşmasına devam eden Başkan Doğan “Bence muhtarların her yıl en az bir yurt içi, bir de yurt dışı gezisi olması lazım. Biz bunu yaptık ve bundan sonra görev aldığımız süre içinde de bunu yapacağız. Muhtar gezip görecek. Makine değiliz, arada nefes alacağız. Farklı ilçelerimizin farklı muhtarları kardeşlik içinde. Bizim derdimiz görevimizi en üst noktada başkasına teslim etmek. Bize 10 yıl önce şehri emanet ettiler size de mahalleyi emanet ettiler. Emanet namustur, sahip çıkılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Siyaset Yerelde Başlar

Doğan’ın ardından söz alan AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu “Bu gece herkes veda konuşması yaptı ama ben bir veda konuşması yapmayacağım. Siyaset yerelde başlar, yerelde öğrenilir. Siyaset, insana hizmettir. Muhtarlarımız itibar kazandı, külliyeye girebiliyor. Muhtarları herkes kıskanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı bizden bile çok görüyorsunuz. Durmak yok yola devam” açıklamalarında bulundu.

Muhtarlarımız Bizim Kılcal Damarımız

Son olarak söz alan AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Emine Zeybek ise “İzmit Belediyesi her zaman ilklerin belediyesi olmuştur. Bugün, dünden çok daha iyiyiz ama yarın daha da iyi olacağız. Önümüzde yerel seçimler var. Benim şüphem yok, inanıyorum ki birlik beraberlik içinde çalışmalara devam ederek ülkemizin önündeki engelleri kaldıracağız. Burada en büyük yük siz muhtarlara düşüyor. Muhtarlarımız olmazsa demokrasi olmaz. Muhtarlarımız bizim kılcal damarlarımız. Gününüz kutlu olsun” dedi.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -