Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili

Haberler

KÖYDE, ŞEHİRDE KARLA MÜCADELE

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2145
KÖYDE, ŞEHİRDE KARLA MÜCADELE

İzmit Belediyesi kar ve don olayına karşı çalışmalarına devam ediyor.

Karla mücadele için Fen İşleri, Park Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ekipler oluşturuldu. Ekipler hem şehir merkezinde, hem de köylerde kar ve dona karşı çalışmalarına devam ediyor.

Tuzlama Çalışması

İzmit Belediyesi ekipleri -8’leri bulan soğuk nedeniyle oluşan don olayına karşı kentin dört bir yanındaki kaldırımlarda, merdivenlerde, cami önlerinde, duraklarda, okul önlerinde ve üst geçitlerde tuzlama çalışması yapıyor. Ekipler yollardaki buzlanamaya karşı da tuzlama çalışması yapıyor. 4 gün içinde buzlanmaya karşı 400 tondan fazla tuz kullanıldığı kaydedildi.

Ekipler İş Başında

Köylerdeki karla mücadele çalışmasının belediyenin fen işleri ekiplerince yürütüldüğünü söyleyen yetikleler “3 greyder, 1 jcb (kepçe) ve 6 personel ile Akmeşe, Çubuklu Osmaniye, Sarışeyh, Alacalar, Davulköy, Şahinler, Tongurlu, Çiftlik, Bögürgen, Seferköy, Şahbaz, Gökçeören, Çeribaşılar, Güvercinlik, Mecidiye, Ambarcı, Çavuşoğlu, Düğmeciler köylerinde 81 kilometre yol açım çalışması yapıldı” dediler.

Dikkatli Olun

Belediye yetkilileri şehrin dört bir yanındaki tuzlama çalışmalarının devam edeceğini hatırlatarak “bizler ne kadar tedbir alsak da bazen gizli buzlanma olabiliyor. Bu yüzden de vatandaşların yürürken dikkatli olmalarını istiyoruz” şeklinde uyardılar.

 -
 -
 -
 -