Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
14°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Hukuk İşleri Müdürlüğü

Melek AKDENİZ
Hukuk İşleri Müdür Vekili

Haberler

Bayan Belediyeciler Doğan’ın Konuğu Oldu

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 7987
Bayan Belediyeciler Doğan’ın Konuğu Oldu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle, Kocaeli’deki bütün belediyelerde çalışan bayanları yemekte ağırladı. Antikkapı Restoran’ta gerçekleşen geceye 500’den fazla bayan belediye çalışanı katılarak, gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliği yaptığı geceye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, belediyelerin bayan meclis üyeleri ve başkan yardımcıları da katıldı.

Diğer Ülkelerden Öndeyiz

Gecede konuşan Başkan Doğan “kadın hakları ve kadına verilen önem açısından ileri demokrasi örneği olarak gösterilen diğer ülkelerden daha önde olan bir ülkeyiz. Demokrasisi en yüksek görülen ülkeler, kadın istismarını en çok yapan ülkelerdir. Savaşlarda en çok şiddet gösteren, onlara en fazla zarar veren yine bu ülkelerdir. Türkiye olarak hem ülkemizdeki kadınlarımıza hem de dünyadaki mazlum kadınlara sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz.

Dünyada Her Şey Kadının Eseridir

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “dünyada her şey kadının eseridir”. Bu gerçeği asla unutmamamız gerekmektedir. Yüce dinimiz ve medeniyetimiz de her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiş “kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz” şeklinde buyurmuştur.

Kadın Çalışmalarımızla Örnek Olduk

İzmit Belediyesi olarak bizler, kadınlarımızın toplumun her alanında yer almasını istedik ve bu amaçla projeler üretip, teşviklerde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Kadınlarımız için hayata geçirdiğimiz birçok projemiz Türkiye’de ve dünyada örnek alınan projeler oldu. Kadınlarımız için yaptığımız her şeyin aynı zamanda ülkemizin geleceği için yapıldığının bilincindeyiz. Milletimizin bugünlerde, bu güçte var oluşunun temel taşını oluşturan kadınlarımızın, 8 Mart Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.

Kadınlarımız Toplumun Temeli

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu da “kadınlar, hem toplumumuzun hem de hem ailenin temelidir. Bir anne olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak kadın; toplumu dönüştüren ülkeye istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, ülke o kadar umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -