Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Alikahya’ya Modern Kapalı Pazar

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 3607
Alikahya’ya Modern Kapalı Pazar

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya’ya da kapalı Pazar yapılacağı açıklandı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın şehirdeki semt pazarlarını modern hale getirmek için başlattığı çalışmalar çerçevesinde şimdiye kadar Akmeşe, Yenişehir, Yeşilova-Plajyolu, Kuruçeşme ve Ayazma’da kapalı pazarlar yapılmıştı. Yuvam’da yapılan kapalı pazar ise mahkemenin kesin kararını beklediği için faaliyette değil.

Toplantı Yapıldı

Alikahya’da yapılacak kapalı pazar ile ilgili İzmit Belediyesi’nde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, belediyenin Etüt Proje, Zabıta, İmar ve Şehircilik Müdürlükleriyle, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık, İzmit İlçe Emniyet, İzmit İlçe Sağlık, Ticaret İl Müdürlüğü ve Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Odası yetkilileri katıldı. Toplantıda Alikahya Fatih Mahallesi’nde yapılması planlanan kapalı pazar yeri ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç konuyla ilgili olarak “pazardan alışveriş yapma kültürü bizim coğrafyamıza özgü bir yaşam biçimidir. Bizde bu kültürü en iyi şekilde geliştirerek yaşatmak istiyoruz. Pazarlarla ilgili projelerimizi yaparken hem vatandaşımızı hem de pazar esnafını düşünüyoruz.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’da pazarlarımızın çağdaş ve modern olmasına ayrı bir önem veriyor” dedi.

Zabıta yetkilileri de yeni yapılan kapalı pazarlarla birlikte pazarlardaki tertip ve düzenin daha da arttığını ayrıca çevre ve gürültü kirliğinin önüne geçildiğini,, kapalı pazar yerlerinin arttırılmasıyla birlikte sunulan hizmetin kalitesinin de artacağına dikkat çektiler.

 -