Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
12°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Bangladeş Dönüşü Mahallelere Koştu

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 5377
Bangladeş Dönüşü Mahallelere Koştu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Arakanlı mülteciler için gittiği yaklaşık 8 bin kilometre uzaklıktaki Bangladeş dönüşü ayağının tozuyla mahalle gezilerine katıldı.

İzmit’te 8 yıl önce başlatılan mahalle inceleme gezisinin sonuncusu Cumhuriyet’te de düzenlendi. Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, belediye meclis üyesi Aykut Bozkurt, daire müdürleri ve AK Parti Mahalle Temsilcisi Ahmet Göktürk, yaklaşık 4 saat boyunca Cumhuriyet Mahallesi’nde adım atmadık cadde ve sokak bırakmadılar. Doğan, zaman zaman yağan yağmura rağmen gittiği her cadde ve sokakta vatandaşların istek ve şikâyetlerini dinledi, sorunları yerinde görerek çözümü için ilgililere talimatlar verdi. Esnafları da ziyaret edip hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunan Başkan Doğan, bölge sakinlerinin Şirinevler Camii yanındaki köprüye merdiven talepleriyle ilgili olarak Devlet Demir Yolları ile görüşeceğini söyledi.

Önemli Sorun Yok

Mahalle gezisiyle ilgili açıklamada bulunan Doğan “sokak sokak, cadde cadde mahallemizin her bölgesini dolaştık, esnafımızla görüştük, vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerini dinledik. Ufak tefek yeni yapılan inşaatların oluşturduğu tahribatlar dışında mahallemizde önemli bir problemimiz yok. Parklarımız, yeşil alanlarımız, akıllı bisikletlerimiz, bisiklet yolumuz, yürüyüş yollarımız çok güzel. Okullarımızla ilgili okul aile birliği ve müdürlerimizle görüştük. Zaten okullarımıza bahçe düzenlemelerinden, çok amaçlı salonlarına, öğretmenler odası gibi önemli destekler vermiştik. Mahalle içerisindeki yeşil alanlarımız da iyi durumda. Tabi yaşanan yerde mutlaka eksikler oluşacaktır. Bizde bu eksikleri gidermek için mahallerdeyiz. Sosyal belediyeciliği önemseyen bir belediye olarak mahallemizde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 -
 -
 -
 -
 -