Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
1°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Başkan Doğan, Serdar’da İncelemelerde Bulundu

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 5755
Başkan Doğan, Serdar’da İncelemelerde Bulundu

Haftanın en az iki gününü mahallelerde geçiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Serdar’da incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve daire müdürleriyle birlikte Serdar Mahallesi’ne giderek cadde ve sokakları tek tek dolaşan Başkan Doğan’a muhtar Ümit Yılmaz da eşlik etti.

Bölgedeki işyerlerini ziyaret edip hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunan, vatandaşlarla sohbet eden, onların istek ve şikâyetlerini dinleyen Doğan, inceleme gezisinin sonunda ekibiyle bir değerlendirme toplantısı yaptı. Bir süre önce elektrik kontağından çıkan yangında hasar gören Nazmi Oğuz Camiinde de incelemelerde bulunan Başkan Doğan “Serdar mahallemiz çok eski ve planlı yapılaşmanın çok az olduğu bir bölge. Yol yapımında, yeşil alan bulmakta, sosyal tesis yapmakta zorluklarla karşılaştığımız oluyor. Bütün olumsuzluklara rağmen bu mahallemize yoğun ilgi gösteriyor, camimize, okullarımıza, derneklerimize, spor kulüplerimize destek vermeye çalışıyoruz. Muhtarlık binamızı yeniledik. Serdar mahallemizde de güzel işler yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Çok istekli ve gayretli bir muhtarımız var. Belediye olarak muhtarımızla da dayanışma içerisinde vatandaşımızın hizmetine koşuyoruz. Bugünkü inceleme gezimizde de gördük ki, mahallemizde çok büyük problemler yok. Bölgedeki çarpık yapılaşmanın düzeltilmesi çok farklı, büyük projeler gerektiriyor ama normal yaşamı etkileyen büyük problemler yok.

En Büyük Kültür Merkezi

Merdivenlerin büyük bir kısmını yeniledik, yeni merdivenler yapıldı, duvar düzenlemelerimiz oldu. Temizliğinden, park bahçelerine kadar durumumuz iyi. Yaşanan yerlerde ihtiyaçlar bitmez. Şehrimizin en büyük kültür merkezlerinden birini burada yapıyoruz ve yakında bitmiş olacak 5 milyon liranın üzerinde bir para harcadığımız kültür merkezinden yaşlımız da, kadınımız da, çocuklarımız da faydalanacak şekilde projelendirildi. Artık düğünler sokak aralarında değil bu merkezimizde yapılacak. Merkezde gençlerimize sosyal faaliyetler, kadınlarımıza kurslar düzenleyeceğiz.

 -
 -
 -
 -