Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Doğan, Köylümüz Başımızın Tacıdır

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 6744
Doğan,  Köylümüz Başımızın Tacıdır

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, köy gezilerini Kurtdere, Ortaburun ve Hasancık ile sürdürdü. Başkan Doğan’a köy gezilerinde Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye meclis üyeleri Mehmet Çetin, Sabri Yıldız, Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve daire müdürleri eşlik etti. İnceleme gezisi boyunca Kurtdere Muhtarı Mustafa Ersoy, Ortaburun Muhtarı Yüksel Özcan ve Hasancık Muhtarı Hayati Yavuz da hazır bulundular.

Köylere İki Koldan Hizmet

Köyleri tek tek dolaşan ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Doğan, “her köyümüz birbirinden güzel. Eskiden köylerimize sadece Büyükşehir Belediyemiz hizmet götürüyordu. Geçtiğimiz mahalli seçimlerin ardından 50 köy bizim sorumluluk alanımıza dahil oldu. Artık köylerimize hem Büyükşehir hem İzmit Belediyesi olarak biz hizmet götürüyoruz. Bu aslında köylerimiz için büyük bir şanstır. Bizim yetişemediğimiz yerde Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir’imizin yetişemediği yerde de İzmit Belediyesi olarak biz hizmet yapıyoruz.

Avrupa’nın Köylerinden Daha Güzel Olacak

Gayemiz köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel hale gelmesidir. Köylerimize mahalle konakları, parklar, meydanlar yapıyoruz. Yollarını asfalt ya da parke yapıyor, temizlik hizmeti veriyoruz. Çeşmeleri onarıyor, yeni çeşmeler yapıyoruz. Bizim köylümüz en güzel hizmetleri fazlasıyla hak ediyor. Köylerimiz için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nü kurduk. Ziraat mühendisimiz, veteriner hekimimiz sürekli olarak köylülerimizi ziyaret ediyor, onları bilgilendirici eğitimler veriyor. Köylümüz başımızın tacıdır. Köylere hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Doğan ziyaret sırasında Ortaburun’daki mahalle konağı inşaatında da incelemelerde bulundu. Köylüler, Başkan Doğan’ı aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -