Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Doğan, Gece Gündü İzmit İçin Çalışıyoruz

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 8025
Doğan, Gece Gündü İzmit İçin Çalışıyoruz

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahalle inceleme gezisini Yenidoğan’da sürdü. Doğan’ın Yenidoğan’daki mahalle inceleme gezisine Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri, muhtar Ayhan Karayel ve Ak Parti Yenidoğan Mahalle Temsilcisi Ergün Mencik de katıldı.

Yenidoğan’da yaklaşık 4 saat boyunca cadde ve sokakları dolaşıp, esnaf ve vatandaşlarla görüşen Başkan Doğan, bu tür ziyaretleri önemsediklerini söyledi. Vatandaşlarından yakın ilgi gören Doğan “gece gündüz İzmit için çalışıyoruz. Hizmette mesai mefhumu diye bir şey olmaz. Kentin dört bir yanında olduğu gibi Yenidoğan Mahallemiz de de önemli işler yapılıyor” dedi.

Tespitlerde Bulundu

Bölgedeki cadde ve sokaklarda yaptıkları tespitlerle ilgili açıklama da yapan Doğan “İSU Müdürlüğü’nün mahallede yaptığı çalışmalar nedeniyle bozulan yerleri tespit ettik. Havalar düzelir düzelmez çalışmalara başlayacağız. Açılacak yollarımız, daha önceden planladığımız üst yapı ve başlayacağımız merdivenlerimiz var. Parklarımızın bakımını planladık. Çetin Emeç Üst Geçidinin bir an önce yenilenmesi için takiplerimiz devam ediyor. Bölgedeki camilerimize, okullarımıza olan desteğimiz devam ediyor” şeklinde konuştu. Başkan Doğan bölgedeki İZMEK kursunu da ziyaret edip, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Kültür Merkezi İnşaatı Bu Yıl Başlıyor

Yenidoğan Mahallesinin en önemli ihtiyaçlarından birinin kültür ve gençlik merkezi olduğuna da değinen Doğan “bu konuyla ilgili projemizi tamamladık, girişimlerimiz ve gerekli teknik çalışmalarımız son aşamaya geldi. Sadece mevcut yerin bir parçasının kamulaşması için hukuki sürecimiz devam ediyor. Bu süreç biter bitmez bu yıl içerisinde kültür merkezimizin inşaatına başlayacağız. Hem düğün salonu, hem de içerisinde gençlerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza emeklilerimize yönelik hizmet verebileceğimiz bir sosyal tesisimiz olacak”  şeklinde konuştu.

 

 -
 -
 -