Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
12°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Doğan, Gündüz Nüfusumuz 1 Milyon

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 7914
Doğan, Gündüz Nüfusumuz 1 Milyon

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, periyodik olarak sürdürdüğü mahalle inceleme gezilerine Karabaş Mahallesi ile devam etti. Karabaş mahalle inceleme gezisinde Başkan Doğan’a Belediye Başkanvekili İbrahim Bulut, Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnirdemir, daire müdürleri, mahalle muhtar azası Serpil Turhan eşlik etti.  Yolundan kaldırımına, parkından çeşmesine kadar mahallenin her bir noktasını en ince ayrıntısına kadar inceleyen Başkan Doğan ve ekibi, gerekli tespitlerde bulundu.

Dört Bir Yandan Vatandaş Geliyor

Yaklaşık dört saatlik incelemenin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Doğan, “İzmit Belediyesi bir ilçe belediyesi olarak bilinse de, devlet dairelerinin bulunduğu, Kocaeli’nin kalbinin attığı, özellikle gündüz nüfusu bakımından en yoğun olduğu bölgedir. Türkiye’de kilometre kareye düşen insan sayısı olarak en yoğun şehirler İstanbul ve Kocaeli’dir. Fakat İzmit’in gündüz nüfusu dikkate alındığında hepsinden daha yoğun bir şehirdir. İzmit merkezdeki günlük nüfusumuz 1 milyonu buluyor. Kartepe’den, Başiskele’den, Derince’den, Gölcük’ten, Gebze’den Darıca’dan kısacası Kocaeli’nin dört bir noktasından insanlar her gün İzmit’e geliyor. Dolayısıyla çok yoğun bir insan hareketi var.

Hassasiyet Gerektiriyor

Bu şekilde yoğun yaşanan yerlerin başta temizlik olmak üzere diğer hizmetlerin takibi de çok hassasiyet gerektiriyor. Biz de elimizden geldiğince İzmit’imizi hem işlevsel olarak güzel yaşanan; hem de sosyal ve diğer alanlarda daha keyifli yaşanır hale getirmek için çalışıyoruz.

Yaşanılan Yerde Eksik Bitmez

Çevreyle ilgili bakımlarımız, tamiratlarımız aralıksız devam ediyor. Çünkü yaşanılan yerde eksik hiç bitmez. Yaşam varsa ihtiyaç vardır, yaşam yoksa zaten her şey olduğu gibi kalır. Çok şükür iyi bir ekibiz, gece gündüz demeden titiz, disiplinli çalışan bir belediyeyiz. Halkımızın kaynaklarını hiçbir şekilde heba etmeden yine halkımıza sunmanın gayretindeyiz. Yaptığımız yeni çevresel düzenlemelerle de şehrimize yeni tatlar, yeni renkler katmaya çalışıyoruz” dedi. İnceleme gezisi esnasında simitçilerle de sohbet eden Başkan Doğan İzmit’in meşhur simidinden de satın aldı.

 -
 -
 -