Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Doğan’ı Ne Ramazan Ne De Sıcak Durduruyor

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 6744
Doğan’ı Ne Ramazan Ne De Sıcak Durduruyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ramazan’a ve sıcak havalara rağmen temposunu hiç düşürmeden köyleri ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Doğan, Böğürgen, Nebihoca ve Gökçeören köylerine de giderek vatandaşlarla bir araya geldi.

Köylerin mevcut durumunu değerlendirmek, yapılması gerekenleri planlamak ve vatandaşların taleplerini dinlemek için gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinde Doğan’a, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve daire müdürleri eşlik etti.

Bir Günde 3 Köy

Başkan Doğan’ın ilk durağı Böğürgen Köyü oldu. Doğan’ı burada Muhtar İrfan Doğdu ve köylüler karşıladı. Köyü gezen ve vatandaşlarla bir süre görüşen Başkan Doğan daha sonra Nebihoca’ya geçti. Burada da Muhtar Beytullah Tekelli ve köylülerce karşılanan Doğan’a istekler iletildi. Son olarak Gökçeören Köyü'ne giden Belediye Başkanı Doğan, Muhtar Mehmet Ali Kaya’dan köy ile ilgili bilgi aldı.

Kokusu ve Dokusu Değişmeyen Köyler

İzmit Belediyesi tarafından Gökçeören’de yaptırılan köy konağında da incelemelerde bulunan Doğan, “başkan yardımcılarımızla, müdürlerimizle, veteriner hekimimiz ve yüksek ziraat mühendisimizle köylerimizi karış karış gezip, hem eksikleri tespit ediyoruz hem de tarım ve hayvancılık konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla köylerimiz kokusu ve dokusu değişmeden şehir konforuna kavuşturmak istiyoruz” dedi. Köylerdeki yaşlıları da ziyaret eden Başkan Doğan, onlarla uzun uzun sohbet etti.

Eskiden Şehre Gidenler Şimdi Köye Dönmek İstiyorlar

Başkan Doğan’ı köylerinde görmekten büyük mutluluk duyan vatandaşlar da “köylerimiz için sizlerden bir şey istememize gerek kalmadan her türlü hizmet getiriyorsunuz. Sık sık bizleri ziyaret ediyorsunuz. Belediye ekipleri her gün köylerimizde. Şehirdeki yakınlarımız bile artık köye dönmek istiyorlar. Bizlere değer verip yaptığınız hizmetler için ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

 -
 -
 -
 -