Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ ATIK AYRIŞTIRMA İHALESİ YAPTI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 2432
İZMİT BELEDİYESİ ATIK AYRIŞTIRMA İHALESİ YAPTI

İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından karışık ambalaj atıklarının toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve değerlendirilmesi işi için ihale düzenlendi.

İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu başkanlığında makam toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan toplantıda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İzmit sınırları içinde bulunan hane, iş yeri, kamu kurum ve kuruluşları, market, AVM ve konteynerlerden toplanan kâğıt, karton, plastik, cam gibi karışık ambalaj atıklarının toplanması, taşınması, ayrıştırılması ve değerlendirilmesi işi için ihale düzenlendi. 3 yıl süreli olarak düzenlenen ve tek firmanın katıldığı ihalede Tanrıkulu Geri Dönüşüm Atık Değerlendirme Hizmetleri İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. ton başına 23.00 TL teklif verdi. İhale sonucunun değerlendirmeler tamamlandıktan sonra açıklanacağı belirtildi.

14 Gündem Maddesi Karara Bağlandı

Atık ihalesi ardından toplantıda Emlak İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne ait toplam 14 madde görüşülerek karara bağlandı. Emlak İstimlak Müdürlüğünün dosyasında yer alan Durhasan Mahallesi 9257 numaralı parselde bulunan Adaklık Satış Yerinin kira sözleşmesinin feshi encümende onaylandı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyasında yer alan Kabaoğlu Mahallesi 152 ada 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ve 21 numaralı parsellerin tevhidi karar alındı.

Kaçak Yapıya İzin Yok

Yapı Kontrol Müdürlüğünün dosyasında yer alan Yenişehir Mahallesi 3566 ada 30 numaralı parselde bulunan kaçak inşaat için 54,673 TL cezai işlem uygulanması ve yıkım kararı encümende onaylandı. Karabaş Mahallesi 475 ada 50 numara ve 28 Haziran Mahallesi 2466 ada 9 numaralı parselde bulunan binalarda yapılan aykırı imalatlar için alınan yıkım kararı ve cezai işlemlerin imar barışı sebebiyle iptaline karar verildi. Ömerağa Mahallesi 297 ada 1 numaralı parselde yapılan yıkım çalışması esnasında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması ve kontrolsüz çalışma şartları nedeniyle 17,096 TL cezai işlem uygulanmasına dair gündem maddesi onaylandı. Zabıta Müdürlüğünün dosyasında yer alan Pazar yerlerinin devri ile ilgili 7 gündem maddesi encümende karara bağlandı.

 

 -