Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Çetin DÜZGÜN
İmar ve Şehircilik Müdür Vekili

Haberler

Şampiyon Basketçiler Meclise Kupayla Geldiler

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 5521
Şampiyon Basketçiler Meclise Kupayla Geldiler

İzmit Belediyesi Şubat dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. Belediye meclis toplantısına TKBL Federasyon Kupası’nda şampiyon olan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı damgasını vurdu.

Kupa Mecliste

Şampiyon bayanlar kazandıkları kupayla önce Belediye Başkanı Doğan’ı makamında ziyaret ettiler daha sonra da meclis salonuna geldiler. Başkan Doğan bayan basketbol takımını başarılarından dolayı tebrik ederek “mütevazi bütçeyle bu başarıyı elde ettik. Bu kupanın sahibi İzmit halkı, İzmit’tir. Kulüp başkanımızı, yöneticilerimizi sporcularımızı kutluyorum. Kızlarımızla gurur duyduk. Ligde de şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.

Afrin’e 20 Bin Kutu Pişmaniye

Başkan Doğan, Afrin’de terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerimize 20 bin adet pişmaniye göndereceklerini de belirterek “kahraman ordumuz ülkemizin güvenliği için Türkiye düşmanlarına gerekli müdahaleyi yapmak üzere sınır dışı operasyon yapıyor. Kahraman güvenlik kuvvetlerimiz için millet olarak dua ediyoruz. Ordumuza için İzmit Belediyesi olarak 2 bin adet zeytin fidanı dağıttık,  20 bin adette pişmaniyeyi hazırlayıp, Afrin’e göndereceğiz. Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Zafer inanlarındır” şeklinde konuştu.

Komisyona Gönderildi

Meclis toplantısında Cedit Mahallesi’nde 12,6 hektarlık alanda gerçekleştirilecek planlama, projelendirme ve uygulamalarla ilgili çalışmaların yürütülmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi ile ilgili İmar ve şehircilik Müdürlüğünün 29.01.2017 tarih ve 399 sayılı yazısı detaylı görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.

Muhtarların Nisan - Mayıs aylarında Yunanistan, Makedonya ve Kosova’ya karayolu ile kültür gezisi düzenlenmesiyle ilgili Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün teklifinin detaylı görüşülmek üzere komisyona gönderilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye’de İlk

İzmit Belediye Başkanı Doğan satın alınan yeni beton mikseri aracıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Yeni tip atom karınca mikser aracı aldık. Belediyeler içeresinde ilk biz aldık. Çok işimizi görecek çevreci bir araç. Hali hazırdaki mikser araçları çevre kirliliğine neden oluyor. Bunu ortadan kaldırmak için böyle bir araç satın aldık. Türkiye’de ilk kez bizim belediye kullanacak. Bu araç model olmalı. Meclisimizce alacağımız karar bu konuda örnek olacaktır.

Bir sonraki meclis toplantısının 6 Mart Salı gün ü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

 

 -
 -
 -
 -