Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
25°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü

Sevtap CENGİZ
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü

Haberler

İŞKUR, İZMİT BELEDİYESİNE HALA CEVAP VERMEDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 373
İŞKUR, İZMİT BELEDİYESİNE HALA CEVAP VERMEDİ

İşsizlerin çalışma alışkanlığından uzaklaşmaması ve geçici gelir elde etmesi için uygulanan TYP’den yararlanmak isteyen İzmit Belediyesinin son başvurusuna İŞKUR’dan hala yanıt verilmedi

Liyakat ve istihdama önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, geliri düşük vatandaşları desteklemek için hayata geçirilen Toplum Yararına Programlar’dan (TYP) yararlanabilmek adına İŞKUR’a defalarca başvuruda bulundu. TYP’den yararlanma taleplerine İŞKUR İl Müdürlüğü’nden farklı gerekçelerle olumsuz cevaplar alan başkan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde yeniden başvuru yapmıştı ancak isteği hala karşılık bulmadı.

Hala Yanıt Yok

2019, 2020 ve 2021 yıllarında İzmit Belediyesi adına birçok kez başvuruda bulunulmasına rağmen olumlu yanıt alamayan başkan Hürriyet, “Her sene resmi talepte bulunmamıza karşın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden farklı sebeplerle sürekli olumsuz cevaplar aldık” demişti. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın ‘Milli Eğitim dışında TYP’den personel isteyen olmadı açıklamasını şaşkınlıkla takip ettiğini belirten Hürriyet, sonrasında yeniden başvuru yapmıştı. Son başvuruyla ilgili olarak da halen İŞKUR’dan yanıt bekleniyor. 

İşkur Typ Nedir?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.