Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 197
AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

İzmit Belediyesi ile İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin çocukların zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirebilmesi adına ortaklaşa hayata geçirdiği Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi’nde dersler başladı

Her yaştan vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi, çocukların hem sosyalleşmesi hem de mental anlamda kendilerini geliştirebilmesi adına önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Bu doğrultuda İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri ile İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde oluşturulan Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi programında ilk dersler tamamlandı.

Kadın Girişimciler Merkezi’nde Yapılıyor

8 Temmuz’da başlayan ve yaklaşık 1 ay süren başvuruların sona ermesiyle uygulamaya geçen Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi’nde dersler, Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Çocukların zihinsel gelişimine katkı sunmak için yapılan derslere ise ilgi, ilk günden yoğun oldu.

Toplamda 40 Saat Uygulanacak

Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi’nde dersler, eğitimci Kübra Parlak önderliğinde 4 farklı grup oluşturularak veriliyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine uygulanan derslere saat 11.00-14.00 arası 2, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri katılırken, öğleden sonra 14.00-17.00 saatleri arasında da 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılıyor. 1 Ağustos Pazartesi itibariyle başlayan dersler, günde 3 saat olmak üzere haftada 6 ve toplamda 40 saat uygulanacak.

Hem Sosyalleşecek Hem De Gelişecekler

Uygulanan program dahilinde verilecek derslerde; öğrencilerine kurallara uyma, sabır, doğruluk, sorumluluk, saygı, dürüstlük ve yardımlaşma gibi manevi değerlerin öğretilmesinin yanı sıra analitik düşünme, dikkat, stratejik düşünme, grupla uyumlu çalışma, konsantrasyon, yaratıcılık ve analitik düşünme becerilerinin kazandırılması hedefleniyor. Toplamda 40 saatlik derslerin sonunda çocuklar, hem sosyalleşecek hem de kendilerini geliştirmiş olacak.

 

 -
 -