Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

ÇINAR ÇOCUK EVİ ÖĞRETMEN ADAYLARI YAZILI SINAVDA TER DÖKTÜ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 604
ÇINAR ÇOCUK EVİ ÖĞRETMEN ADAYLARI YAZILI SINAVDA TER DÖKTÜ

İzmit Belediyesinin, Yeşilova’da yeni eğitim döneminde faaliyete açmayı planladığı Çınar Çocuk Evi’nde istihdam edilecek okul öncesi öğretmenleri üniversite, sendika ve danışmanlık firmasının hazırladığı soruların yöneltildiği yazılı sınavda ter döktü

Çocukların eğitimine ve psiko-sosyal gelişimine önem veren İzmit Belediyesi, kısa süre sonra açılışını yapacağı Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde görev yapacak olan okul öncesi öğretmenlerini belirlemek için ilk değerlendirmeyi yazılı mülakatlara göre yapacak. Liyakat esasına göre personel istihdam eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet okul öncesi öğretmenlerini de iki aşamalı elemelerden sonra seçerek işe alacak.

Sırada Sözlü Mülakat Var

Yeşilova bölgesinin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nin yeni eğitim-öğretim döneminde faaliyete açılması ve 3,4 ve 5 yaşındaki çocuklara kreş hizmeti vermesi planlanıyor. Çocukların kaliteli eğitim almasını sağlamak, zihinsel ve fiziksel gelişimini desteklemek, sosyal ve sportif becerilerini geliştirmek için çalışacak olan okul öncesi öğretmenleri ilk sınavını İzmit Ortaokulu’nda verdi. Ön elemeyi geçecek olan adaylar, sözlü mülakata davet edilecek.

Bağımsız Kurul Oluşturuldu

İzmit Belediyesi personel alımlarındaki titizliğini okul öncesi öğretmeni alırken de ortaya koydu.  Başkan Hürriyet tarafsızlığın en iyi şekilde sağlanması için bağımsız bir kurul oluşturdu ve sınav sorularının hazırlanmasından sınavın uygulanmasına kadar tüm süreçlerde adaleti sağladı. İzmit Belediyesi ilk etapta Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde çalışacak 5 öğretmenin belirlenmesi için bağımsız değerlendirme kurulu sınavları incelemeye başladı.

Sözlü Mülakat Da Bağımsız

5 kişilik kurul adaylara yöneltilen 16’sı çoktan seçmeli, 2’si klasik olmak üzere toplam 18 soruya verdikleri yanıtları inceleyecek. Sınav soruları ise Kocaeli Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü, Eğitim-Sen ve dışardan hizmet alınan danışmanlık firmasından alınarak bir havuzda toplandı. Toplanan sorular arasından 18 tanesi sınavda adaylara soruldu. Değerlendirmelerin ardından sözlü mülakata katılmaya hak kazanan adaylar görüşmeye davet edilecek. Öncelikle Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde çalışacak öğretmenler işbaşı yapacak.

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -