Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

ENGELLİ MECLİSİ, ÖZEL BİREYLER VE AİLELERİ İÇİN TOPLANDI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 187
ENGELLİ MECLİSİ, ÖZEL BİREYLER VE AİLELERİ İÇİN TOPLANDI

Özel gereksinimli bireyler ve aileleri için toplanan İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu, İzmit Belediyesi ile birlikte yapılacak projeler üzerine fikir alışverişinde bulundu

İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu, İzmit Kent Konseyi çok amaçlı salonunda bir araya geldi. Pandemi nedeniyle ara verilen çalışmalara yeniden işlerlik kazandırmak adına gerçekleşen toplantıya Engelli Meclisi Başkanı Özel İlkin Kılıçaslan, Başkan Yardımcısı Turhan Atak, İzmit Bizim Bahçe Şizofreni Yakınları Derneği Başkanı Kamer Doğanyılmaz, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş, İzmit Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneği Spor Kulübü Başkanı Selma Özer, Kocaeli El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halide Kayahan, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı Sevdiye Fidan katıldı.

15 Günde Bir Toplanacaklar

İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi yönetimi, İzmit Belediyesiyle önümüzdeki süreçte yapılması planlanan proje ve etkinlikler konusunda fikir alışverişinde bulundu. Özel gereksinimli bireylerin değişen yasal hakları konusunda Kocaeli Barosu’ndan bir seminer talep edilmesine ve dernekler müdürlüğü ile bilgi paylaşımı toplantısı yapılmasına karar verildi. Özel gereksinimli bireylerin daha sağlıklı olması için önce ailelerin ruhsal yönden sağlıklı ve bilinçli olması adına terapist eşliğinde bir toplantı planlayan ekip, meclis yürütme kurulu toplantılarının 15 günde bir yapılacağını belirtti.

Kadın Aile Müdürlüğü’ne Teşekkür

Anıtpark’ta bulunan el emeği stantlarında dönüşümlü olarak satış yapan özel çocukların ailelerinin ekonomilerine katkı sağlamasından dolayı memnuniyeti ifade eden yönetim kurulu üyeleri, kadınlara fırsat sundukları için İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne teşekkür etti.