Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
10°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMEK’TE KAYITLAR SÜRÜYOR

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 252
İZMEK’TE KAYITLAR SÜRÜYOR

İzmit’te 45 kurs merkezi ve 86 branşta her yıl binlerce kişiye meslek ve el becerisi kazandıran İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (İZMEK) yeni dönem kayıtları devam ediyor.

Covid-19 salgını sürecinde de aldığı sıkı önlemlerle kapılarını açık tutarak faaliyetlerini pandemi tedbirleri içerisinde aksatmadan sürdüren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK), yeni döneme daha fazla sayıda kursla giriş yapmaya hazırlanıyor. Her yıl başta kadınlar ve gençler olmak üzere İzmitli vatandaşlara ücretsiz el becerisi ve yeni meslek kazandıran İZMEK’te, yeni dönem kayıtları tüm hızıyla devam ediyor.

31 Ekim’e Kadar Sürecek

İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim görmek isteyen kursiyer adayları için eylül ayının ilk haftası başlayan kayıtlar, 31 Ekim 2021’e kadar sürecek. 45 kurs merkezi ve 86 branşta yeni döneme hazırlanan İZMEK’e başvurular https://file.izmit.bel.tr/izmek-kurs-kayit/ adresinden veya şahsen yapılabilecek.

Evraklarla Gidilecek

Online ön başvuru yapılmasının ardından kayıt işlemleri için vatandaşlar, Belsa Plaza B-Blok 7.katta bulunan İZMEK Başvuru Merkezi’ne bizzat müracaat edecek. İZMEK’te eğitim görmek için kayıt yaptıracak kursiyer adaylarının kayıt esnasında yanlarında kimlik fotokopisi, öğrenim belgesi fotokopisi (diploma fotokopisi), şeffaf poşet dosya ve HES kodunu hazır bulundurması gerekiyor.

Düzenlenecek Kursların Listesi;

El Sanatları Ve Tasarım Kursları:

Ahşap Boyama Kursu, Ahşap Rölyef, Ahşap Yakma, Alüminyum Folyo, Amigurumi (Örgü Bebek Yapımı), Antep Ajuru, Cilt Bakımı ve Güzellik, Çiçek Yapımı, Çinicilik, Dantel Anglez, Dekoratif Ev Tekstili, Deri Çanta Yapımı, Ebru, El Nakışları, Filografi, Folklorik Bebek Yapımı, Geleneksel El Nakışları, Giyim, Hüsn-Ü Hat, Heykel, İğne Oyası, İpek Halı, Kâğıt Dokuma Sanatı, Kanaviçe Yapımı, Keçe Nakışı, Kırkyama (Patcwork), Kuaförlük, Makine Nakışları, Makrome, Maraş İşi, Mis Sabunculuğu, Moda Tasarım, Mozaik, Mum Yapımı, Pasta Yapımı ve Sunumu, Saçaklama, Seramik, Şiş ve Tığ Örücülüğü, Takı Tasarım, Tel Kırma, Tezhip, Tokat Tahta Baskı, Trabzon Hasır Takı Örücülüğü, Tutkal Rolyef, Tutkallı Hamur Çiçek Yapma, Türk ve Osmanlı Yemek, Üç Boyutlu Perspektif, Yağlı Boya Resim

Dil Kursları   

Almanca 1-2 Kursu, Arapça Kursu, Fransızca Kursu, İngilizce 1-2-3 Kursu, İspanyolca 1-2 Kursu, İtalyanca 1-2 Kursu, Osmanlıca Kursu, Rusça 1-2 Kursu

Müzik Ve Gösteri Sanatları Kursları

Bağlama Kursu, Bendir Kursu, Drama Kursu, Gitar Kursu, Halk Oyunları Kursu, Keman Kursu, Kemençe Kursu, Ney Kursu, Piyano Kursu, Şan Kursu, Tiyatro Kursu, Ud Kursu, Yan Flüt Kursu

Kişisel Gelişim Kursları

Akıl ve Zeka Oyunları, Afet Bilinci Eğitimi (32 saat), Arıcılık Kursu, Açık Öğretim Lisesi, Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı (104 saat), Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu, Çağrı Operatörlüğü Kursu, Güzel Konuşma ve Diksiyon Kursu, Hızlı Okuma Kursu, İşaret Dili Kursu, Kur’an-I Kerim Kursu, Okuma Yazma Kursu 1. ve 2. Kademe, Yangın Eğitim Kurs Programı (temel-20 Saat), Öz Bakıma Destek Eğitimi Kursu (ücretli), İlk Yardım Kursu                                 (ücretli), Yönetici Asistanlığı Kursu (ücretli), Bilgisayar İşletmenliği-Operatörlüğü (ücretli)