Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
0°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMİT BELEDİYESİ YENİ MAHALLE KREŞİ GERİ SAYIMA BAŞLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 778
İZMİT BELEDİYESİ YENİ MAHALLE KREŞİ GERİ SAYIMA BAŞLADI

Kuruçeşme Yeni Mahalle’de aynı anda 88 çocuğun eğitim alabileceği, eğlenirken öğreneceği ve öğrenirken sosyalleşebileceği İzmit Belediyesi Yeni Mahalle Gündüz Bakım Evi için geri sayım başladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet seçim vaatlerinden olan mahallelere kreş sözünü bir bir tutmaya devam ediyor. Açılışına gün sayılan ve bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Yeşilova Gündüz Bakım Evi ve Sağlık Ocağı’nın ardından Yenimahalle Erdil Sokak üzerinde yapılacak olan gündüz bakım evi için de geri sayım başladı. Projesi çizilen ve ruhsatlandırılan kreşin yapımına başlanmak için ihale sürecinin tamamlanması bekleniyor.

88 Çocuk Eğitim Alacak

3 firmanın teklif verdiği ihalenin yasal süresinin tamamlanmasının ardından karara bağlanacak ve çalışmaların startı verilecek olan İzmit Belediyesi Yeni Mahalle Gündüz Bakım Evi’nde aynı anda 88 çocuğa hizmet verilecek. İçerisinde 4 adet eğitim sınıfı, mutfak, yemekhane, eğitim odaları, kütüphane, çok amaçlı salon ve idari odalar bulunacak.

Kreş Binası 3 Katlı Olacak

Projenin peyzaj tasarımında çocukların faydalanabileceği çocuk parkı ve mini amfi bulunacak. 3 katlı yapılması planlanan Yeni Mahalle Kreşi, 243 metrekare bodrum kat, 274 metrekare zemin kat ve 293 metrekare birinci kat olmak üzere toplamda 810 metrekare alana sahip olacak.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -