Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
9°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMİT KADIN FESTİVALİ’NDE FATMA TURGUT GECEYE DAMGA VURDU

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 193
İZMİT KADIN FESTİVALİ’NDE FATMA TURGUT GECEYE DAMGA VURDU

İzmit Belediyesi, 41 Burda Avm ve Sanatfest ortaklığında kadın üreticilerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen İzmit Kadın Festivali’nin ikinci gününde Fatma Turgut rüzgârı esti

Kadın üreticilerin desteklenmesi adına İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 41 Burda Avm ve Sanatfest ortaklığında düzenlenen İzmit Kadın Festivali’nin ikinci günü de dolu dolu geçti. Birbirinden renkli etkinlikler ve rengârenk stantların yer aldığı festivalde Fatma Turgut konseri geceye damga vurdu.

İkinci Gün Dolu Dolu Geçti

Gün içinde 68 kadın girişimci tarafından el emeği ürünlerin sergilendiği stantlar İzmitlilerden büyük ilgi görmeye devam etti. Çocukların fidanları toprakla buluşturduğu festivalin ikinci gününde cam atölyesi, kırkyama, makrome gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Festivalin ikinci gününde keyifli vakit geçiren İzmitliler akşam iki ayrı konserle müziğe doydu.

Yerel Müzisyen Murat Ceylan Sahne Aldı

İzmit Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun zamandır sahnelerden uzak kalan yerel müzisyenleri yaz boyunca İzmitlilerle buluşturdu. Kentin dört bir yanında vatandaşları özlenen günlere kavuşturan yerel müzisyenler İzmit Kadın Festivali’nde de unutulmadı. Yerel sanatçı Murat Ceylan, birbirinden güzel şarkılarla İzmitlilere keyifli bir akşam yaşattı.

Fatma Turgut Geceye Damga Vurdu

İzmit Kadın Festivali’nin ikinci gününe damgayı Fatma Turgut vurdu. Pembe Mezarlık, Değmesin Ellerimiz, Sen Ona Aşıksın, Mey ve çok daha fazlasını İzmitlilerle birlikte söyleyen Fatma Turgut, “Böyle güzel ve anlamlı bir kadın festivali yapılması beni çok mutlu etti. Kadın bir belediye başkanı önderliğinde birçok kadın bu organizasyonda yer alıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Kadınlar Her Alanda Güçlü Olsun İstiyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Fatma Turgut ve orkestrasına teşekkür ederek, “Kadın emeğinin görüldüğü, ben de varım deme cesareti gösteren kadınların organizasyonuna hepiniz hoş geldiniz. Sosyal yaşamda, kültürde, iş hayatında daha fazla kadın sesi daha fazla kadın yüzü olsun istiyoruz. Böyle kıymetli kadın sanatçımızın da bizimle olması bizi çok mutlu etti. Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz kadın festivalimizi geleneksel hale getireceğiz. Üretici kadınlar her yerde olacak, el emekleri değer görecek. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -