Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
11°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMİT’İN ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I DOYASIYA KUTLADI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 796
İZMİT’İN ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I DOYASIYA KUTLADI

Kentin dört bir yanında pandemi koşullarına rağmen milli bayram ruhunu ve coşkusunu yaşatmak isteyen İzmit Belediyesinin onlarca çalışanıyla birlikte oluşturduğu bayram sinerjisi 7’den 70’e herkesten alkış aldı

İzmit Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programlarıyla ilçenin dört bir yanına bayram coşkusunu taşıdı. Türk Bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve balonlarla süslenen belediye hizmet araçları, animatörler ve belediye bando ekibi eşliğinde marşlar, bayram ve çocuk şarkıları çalarak İzmit’in dört bir yanında dolaştı.

Her Yere Gidildi

Merkez Bankası önünde toplanarak otogara kadar konvoy yapan onlarca belediye hizmet aracı ve vosvoslar otogara kadar halkın bayramını hep birlikte coşkuyla kutladı. Gittikleri sokağa neşe götüren ekipler ardından 10 ayrı gruba ayrıldı. Konvoy kentin dört bir yanına, en ücra köyünden en kalabalık caddesine kadar her yere giderek vatandaşın bayramını tebrik etti.

Halk Mutlu Oldu

Vatandaşlar, pandemi yüzünden 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına ve sekteye uğrayan sosyal hayata inat milli bayram coşkusunu evlere taşıyan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibini alkışlarla uğurladı. Sokağa çıkma yasağını delmeyen vatandaşlar camlardan, balkonlardan ve kapı önünden selamladı, müziklere eşlik etti, gönüllerince oynadı.

Pandemiye İnat

Bütün gün mahalle mahalle 23 Nisan TIRI ile gezerek halkla birlikte bayramı yaşayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Plaj Yolu’nda vatandaşlara ve çocuklara seslendi.  Hürriyet, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız Kutlu Olsun. Nice, nice bayramlara. Milli bayramlarımızı pandemiye rağmen inatla kutlamaya devam edeceğiz.

İstiyorsak Yaparız

Her şeyin bir çaresi mümkün. Demokraside çareler tükenmez. Biz milli bayramlarımızı kutlamak istiyorsak, bunu pandemi koşullarını gözeterek de yapabiliriz. Çocuklarımız bunu hak ediyor. Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak ilan ederek dünya üzerinde ilk ve tek oldu. Çocuklar bu bayramın kıymetini bilin olur mu? Bu bayram sizin bayramınız. Geleceğimizin bayramı ve hep birlikte hem bayramımıza, hem de Ata’mıza sahip çıkalım” diye konuştu.