Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
12°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

İZMİT’İN KÖYLERİ BAYRAM NEŞESİYLE DOLDU TAŞTI

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 760
İZMİT’İN KÖYLERİ BAYRAM NEŞESİYLE DOLDU TAŞTI

Köylere bayram neşesi götüren İzmit Belediyesi ekiplerini güler yüzle karşılayan vatandaşlar kah oynadı, kah öz çekim yaptı. Günün sonunda geriye kalan yüzlerde tebessüm, ağızlarda tat, kalplerde milli gurur oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı pandemiye inat tüm coşkusuyla kutlayan İzmit Belediyesi şehrin tüm mahalle, cadde ve sokaklarına bayram havası götürdü. Günün erken saatlerinde başlayan vatandaşla 23 Nisan kutlamaları öğle saatlerinde köylere yayılarak devam etti. İzmit’in en ücra köşelerine kadar giden belediye ekipleri ailelere ve çocuklara Türk bayrakları ile pişmaniye dağıtarak bayram geleneklerinden birini daha yerine getirdi.

Kimi Oynadı, Kimi Özçekim Yaptı

Bayraktar, Gedikli, Zeytinburnu, Sapakpınar, Karaabdülbaki, Kurtdere, Ortaburun, Hasancıklar, Süleymaniye, Akmeşe, Ambarcı, Güvercinlik, Bağlıca, Düğmeciler, Çavuşoğlu ve Yenice köylerinde vatandaşlar kendilerine değer verip bayramlarını kutlamaya gelen belediye çalışanlarını güler yüzle karşıladı. Hizmet araçlarından yükselen çocuk şarkıları ve marşlarla keyiflenen vatandaşlar kah oynadı, kah öz çekim yaptı, kah gururla bayrak salladı. Günün sonunda İzmit Belediyesi vatandaşın yüzünde bir tebessüm olarak kaldı.

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -