Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram youtube
4°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Sinem GÜLENÇ
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü

Haberler

KADIN GİRİŞİMCİLER MERKEZİ FIRÇALARLA RENKLENDİ

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 413
KADIN GİRİŞİMCİLER MERKEZİ FIRÇALARLA RENKLENDİ

İç tefrişat çalışmalarına başlanan, çocuk oyun odası, kütüphane ve etüt merkezi şekillenen Kadın Girişimciler Merkezi’nde duvarlar ressamların fırçalarıyla hayat buldu

Kadınların üretime katılmalarını, kendilerine ve kent ekonomisine katma değer oluşturmalarını isteyen İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği Kadın Girişimciler Merkezi’nde tefrişat çalışmaları sürüyor. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bin 135 metrekare alanda yapımı süren Merkez’de duvarlar ressamlar tarafından renklendirildi. Birbirinden güzel görseller ve renkler kullanılarak duvarlara nakşedilen resimler Merkez’e sıcaklık kattı.

Çocuklar için Resmedildi

Yenilikçi girişimcilik, iş yönetimi, eğitim, uygulama, destek ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği Kadın Girişimciler Merkezi, bodrum ve çatı katı dahil olmak üzere toplam 5 katta hizmet verecek. Bodrum katında bulunan çocuk oyun odası ile zemin katta bulunan çocuk kütüphanesi ve etüt merkezinde tefrişat çalışmalarında son aşamaya gelindi. Duvarları rengarenk görsellerle ressamlar tarafından renklendirilen Merkez’de çocukların hayal dünyaları ve yaratıcılıklarının desteklenmesi de düşünüldü.

Her Katta Farklı Atölye

Kadınların iş hayatında gelişmesine ve büyümesine yardımcı olarak hayata daha güvenli bakmalarını sağlayacak Kadın Girişimciler Merkezi’nin bodrum katında; spor salonu ve çocuk oyun odası, zemin katta; ofis, etüt odası ve 7-12 yaş çocuk kütüphanesi ve mutfak, birinci katta; mum-sabun-tokat baskı atölyeleri, mozaik atölyeleri, seramik-çini atölyesi, keçe atölyesi ve hediyelik eşya atölyesi, ikinci katta; makrome atölyesi, su kabağı atölyesi, deri atölyesi ve takı tasarım atölyesi, çatı katında ise; gebe eğitim sınıfı, diyetisyen ve psikolog hizmetleri sunulacak.

Kadınlara Büyük Destek

Kadın Girişimciler Merkezi’nde çeşitli destekler sunularak kadınlar üretime teşvik edilecek. Sosyal ve hukuksal desteğin de sağlanacağı Merkez’de kapasite güçlendirme eğitimleriyle kadınların ekonomik hayata katılımı arttırılacak. Genç ve yeni kadın işletmecilerin kendini geliştirebileceği Kadın Girişimciler Merkezi’nde ekipman, yönetim, mali kaynaklara erişim, ortak ofis hizmeti ve mentörlük desteğinin yanı sıra çok sayıda atölye ile teknik destek de verilecek.

 

 

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -